Zprávy / Nové desky

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.02.2020

Česko-ukrajinská producentka a zpěvačka Dmitrievna vydává nový singl s názvem Ferrari. Tento track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, tentokrát s ještě výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

"Ferrari jsem napsala jako reakci na moderní vztahy mezi muži a ženami. které se často vyznačují svou povrchností. Fenoménem "fuckboye" si dnes asi prošlá téměř každá mladá dívka a já dávám jasně najevo, že to nepovažuji za přijatelné. Chci, aby si ženy místo ojetého trabantu připadaly jako miliónové Ferrari, které je třeba si zasloužit," říká Dmitrievna o projektu.

Klubový sound česko-ukrajinské producentky a performerky Dmitrievny je silně ovlivněn šestiletým podbytem v německém Berlíně, kde objevila svou vášeň pro hudební produkci. Spolu s intenzivními hudebními videi vytváří hudbu na pomezí devadesátkového techna, industriálního rocku a alternativního popu. Na koncertech v Německu, Francii, Norsku, Polsku, Slovensku či ČR sdílela line-up s umělci jako je Katarzia, Nastya Muravyova, nebo Ancient Methods. V roce 2018 vydala své debutové EP na Napp Records (label argentinské umělkyně Catnapp) a její předchozí single Pustota vyšel na moskevském techno labelu Routine Records.

Info

Dmitrievna
fb interpretky

foto © Lena Luga

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.