Zprávy / Předbíháme

Do Česka se na podzim chystají Batman a Robin chansonu noire

Do Česka se na podzim chystají Batman a Robin chansonu noire

redakce | Zprávy / Předbíháme | 27.08.2013

Paul Wallfisch letos zahrál s obrovským úspěchem na Colours of Ostrava jako frontman své domovské kapely Botanica i v sólovém setu; teď se vrací s Little Annie, legendou newyorského undergroundu, ke dvěma komorním klubovým koncertům. Kvůli vytíženosti obou umělců jsou společné koncerty vzácné – za evropské turné o pouhých pěti vystoupeních lze vděčit lukrativnímu pozvání festivalu Überjazz v Hamburku. Dvojici v úterý 29. října 2013 v dejvické kavárně Potrvá doprovodí trumpetista Paul Watson (ex Sparklehorse, Half Japanese, And the Wiremen) a publikum tak čekají, kromě písní z nadcházejícího alba, i klasické jazzové standardy. Duo odehraje ještě jednu show o den později v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Bývají trefně nazýváni „Batmanem a Robinem chansonu noire“ – tento titul krásně vystihuje vznešenost, dekadenci a zároveň humor, který se v jejich nahrávkách a vystoupeních objevuje.

Partnerství Little Annie a Paula Wallfische trvá téměř patnáct let. Za všechno může New York, nikde jinde by setkání legendární postavy uměleckého undergroundu a pravidelného účastníka balkánských jamband parties nebylo tak přirozené. Dvojici spojuje hluboká vášeň k jazzu a kabaretu, smysl pro humor a pravé „blues“ v duši. Zpěvačka, básnířka a malířka Annie Bandez alias Annie Anxiety alias Little Annie působí v newyorské umělecké komunitě již tři dekády, spolupracovala s desítkami umělců (Adrian Sherwood, Crass, Kid Congo Powers, The Wolfgang Press, Coil nebo Nurse with Wound...), v posledních letech se vídá s Antonym Hegartym (Antony and the Johnsons), Baby Dee nebo italskou experimentální skupinou Larsen. Ve společnosti dvou posledně jmenovaných se objevila v posledních letech také v České republice. Paul Wallfisch je zde také častým hostem. Se skupinou Firewater, s níž nahrál čtyři alba, to sice nevyšlo, ale v čele multižánrového cirkusu Botanica je tady téměř jako doma.

Little Annie a Paul Wallfisch zhmotnili léta společných seancí na albu When Good Things Happen to Bad Pianos, kolekci jazzových standardů a nečekaných coververzí (Tina Turner, U2). Následující Genderful z roku 2010 bylo již plně autorské a jazz a kabaret zde mírně ustupují modernějšímu soundu s triphopovými momenty. Do stejného roku pak spadají jejich poslední koncerty, které navazovaly na výroční turné Marka Almonda, kde Little Annie hostovala.

Strangers in the City o sobě dali poprvé vědět loni na jaře, kdy se za pět minut dvanáct dostali se svojí úpravou skladby Uzený na kompilační album Dezert, jež shrnuje remixy skladeb z debutového alba projektu Kittchen. Letošní rok přinesl nejdříve debutové EP na labelu Červený kůň s dvanácti stručnými a působivými skladbami s nu-folkovým zvukem, krátce poté úspěšně absolvovali soutěž 1MAN2PLAY, kterou pořádal magazín Full Moon ve spolupráci s rádiem Streetculture a festivalem Colours of Ostrava.

www.littleanxietyannie.wordpress.com
www.botanicaisaband.com
www.blog.southern.com/category/artists/little-annie-and-paul-wallfisch
www.facebook.com/strangersitc

Info

Little Annie & Paul Wallfisch (usa)
Strangers in the City
úterý 29. října 2013 19:30
Potrvá, Praha 6 – Dejvice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Russian Circles a Torche společně v Praze. Kombinace snů.

redakce 08.10.2019

Full Moon Forum a Lucerna Music Bar uvádějí v rámci oslav deseti let magazínu Full Moon dvoják Russian Circles + Torche.

Výživná výběrovka z festivalu Off je na Spotify

redakce 14.07.2019

Blíží se jeden z každoročně nejsilnějších evropských festivalů, polský Off dává už léta prostor zajímavé alternativě i těm největším jménům současného hudebního světa.

Tycho se vrací do Prahy

redakce 23.05.2019

Na Grammy nominovaná downtempová formace Tycho na letošní rok chystá změnu zvuku a desku Weather. Představí ji i v Praze.

Britské kouzlo americany: Jade Bird

redakce 17.05.2019

Jejím poznávacím znakem je výrazný vokál, silná melodie a schopnost tlumočit americký folk svým evropským vrstevníkům.

Godsmack poprvé v České republice

redakce 30.04.2019

Energické kvarteto v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny. O den dříve, než se původně plánovalo.

Yungblud se na podzim vrátí do Prahy

redakce 11.02.2019

Po vyprodaném lednovém koncertu Yungblud oznamuje velké turné, při kterém na podzim zahraje také v pražském klubu Roxy.

Blood Red Shoes vezou novou desku

redakce 10.02.2019

I když desku Get Tragic provázela smůla, je venku a Blood Red Shoes oznámili turné, včetně koncertu v Lucerna Music Baru.

Archive oslaví v Praze své čtvrtstoletí

redakce 29.01.2019

Skupina Archive slaví neuvěřitelných 25 let své činnosti, která zahrnuje 12 studiových alb. Velká oslava v Paláci Akropolis.

Popová Tove Lo v české premiéře

redakce 27.01.2019

Nejsmutnější dívka Švédska? Tove Lo hostovala v mnoha skladbách známých interpretů, v Praze se však představí sólo.