Zprávy / Pozvánky

Do Klubovny se vrací zahraniční koncerty

Do Klubovny se vrací zahraniční koncerty

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.04.2022

Po covidové pauze se v dubnu do kulturního centra Klubovna vrací koncerty zahraničních kapel a určitě se máme na co těšit. Vzhledem k multižánrovosti dramaturgie tohoto klubu každý koncert nabízí něco jiného a na své si tak přijde posluchač jazzu obohaceného o elektroniku i vyznavač zkreslených kytar.

Víc než dva dlouhé covidové roky, tak dlouho se klubové koncerty organizovaly v atmosféře nejistoty s velkou mírou kličkování mezi opatřeními. Na plánování návštěvnicky ještě nejistějších, finančně rizikovějších a obecně mnohem organizačně náročnějších koncertů zahraničních kapel tak pomyslel zřejmě jen málokdo. S o to větší radostí tak po těchto dvou hubených letech dejvická Klubovna na duben oznámila koncerty hned několika zahraničních umělců, přičemž se kulturní centrum drží své multižánrovosti a každý z těch koncertů míří trochu na jiné publikum. Co za kapely se nám představí?

Na zelený čtvrtek 14. dubna Klubovna hostí koncert vídeňských Thirsty Eyes. Petičlenná kapela s charismatickým zpěvákem typu Nicka Cavea ve své tvorbě kombinuje indie rock, rock’n’roll i country atmosféru. Jejich vystoupení bývají hodně energická, celá kapela má v sobě přiměřenou míru rozervanosti a syrovosti. Možná proto sami svůj žánr popisují jako “rawk’n’roll”. Večer otevře post-rocková Etera, mladá nadějná kapela, o které určitě ještě uslyšíme. Hned o den později na velký pátek 15. dubna přijede do Klubovny z polské Opole skupina Body Package, která pro změnu ve své hudbě mísí zdánlivě nepříbuzné žánry trip-hop a post-rock. Zmíněné kapele se to daří skvěle - táhlé tóny i elektronické zvukové plochy se za doprovodu ženského zpěvu promění v lázeň kytarového noisu, aniž byste si všimli jakéhokoli ostrého přechodu. Před kapelou Body Package vystoupí česká nu-folková Kolektivní halucinace, jejichž písně se také vyznačují zvukově zajímavým zpracováním a silnou atmosférou.

Na závěr dubna ve čtvrtek 28. dubna pak Klubovna přivítá polské progresivně jazzové instrumentální trio Immortal Onion. I hudba Immortal Onion se vyznačuje propojováním na první pohled nepříbuzných žánrů - jazz, minimalismus, fusion, elektronická hudba i progresivní metal. Dalším charakteristickým znakem je neuvěřitelná instrumentální vyspělost všech členů. V covidových letech kapela nezahálela a nejen v domácím Polsku, ale i v zahraničí si vybudovala silnou pozici na moderní jazzové scéně. Aktuálně nahrála album Screens s jazzovým saxofonistou Michałem Janem Ciesielskim, které oficiálně vychází 22. dubna, kapela tak na koncertě v Klubovně album představí jako zcela čerstvou novinku.

“Jsme rádi, že po dlouhém půstu se zase můžeme při plánování koncertů poohlížet i za hranice a našim návštěvníkům servírovat originální koncertní zážitky. V Čechách je samozřejmě velké množství vysoce kvalitních kapel, nicméně okořenit koncertní nabídku některými zajímavými zahraničními jmény rozhodně není na škodu, rozšiřuje to obzory a návštěvníkům ukazuje trendy, kterými se hudební scéna vyvíjí mimo náš český rybníček,” komentuje rozjezd zahraniční koncertní sezóny dramaturg kulturního centra Klubovna Ondřej Kubíček.

Info

Thirsty Eyes (aut) + Etera
14. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

Body Package (pl) + Kolektivní halucinace
15. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

Immortal Onion (pl)
28. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © Xenia Snapiro

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

50 Cent přidává druhý koncert

redakce 13.08.2022

Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace