Zprávy / Pozvánky

Do Klubovny za psychedelickým hlukem

Do Klubovny za psychedelickým hlukem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.04.2014

„Psychedelická hudba to bezpochyby je, ale je to psychedelie monochromatická. Název Lucifer Efekt může evokovat black metal, ale v tomto případě jde spíše o černé disko.“ (His Voice)

Nová deska pražského projektu Sister Body vyšla ve formátu 30 minutového pětiskladbového EP na britském kazetovém labelu Tesla Tapes, který již předtím vydal spřízněné Lightning Glove. Uzavřenější, až izolacionistický charakter jejich tvorby (minimum koncertů, žádné kolaborace, žádné remixy) se po zasněné, místy až dubové kazetě Star / Red (Spleencoffin 2013) inspiroval jedovatějším zvukem taneční elektroniky, ale bez jednoznačné návaznosti na tradiční acid sound. Dominuje mu hlavně napětí mezi nervní a emocionální zvukovou stopou a odosobněným hlasem Miss Camilly.


Rouilleux est une espèce de passereaux de la famille des Pachycephalidae. Il est de taille moyenne, mesurant environ 28 cm de long, avec un bec noir puissant, un iris jaune et un ventre chamois. C’est le plus grand membre de sa famille. Les deux sexes sont semblables. Rouilleux vit habituellement en petites bandes, mêlé avec d’autres espèces grégaires. Son habitat naturel est les forêts humides subtropicales ou tropicales.


„Oh god, a mooncup accident is like a massacre, bless your heart!“ Mooncup Accident je univerzální nehoda převedená do zvuku, amplifikovaná lamentace a zaříkávání, řeč lásky a odpadků. Zvukově-performační duo (Jan Klamm a Kristina Láníková) z okruhu pražského kolektivu KLaNGundKRaCH je ve vrcholné formě po návratu z Bad Wires Tour a představí novou, v pořadí druhou kazetu Holy Crap And Stuff, která nedávno vyšla v limitované edici 30 kusů (každý v originálním obalu).

Info

Sister Body + Rouilleux + Mooncup Accident
10. dubna 2014 19:30
Klubovna, Praha

klubovna.povalec.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce 12.02.2020

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech.

Vanessa, rap i Gaea v Kabinetu

redakce 12.02.2020

Svátek všech zamilovaných bude v Kabinetu vypadat trochu jinak. Do Brna se po dlouhé době vrátí legendární Vanessa.

Filmové zpovědi hostů fóra Meltingpot potřetí

redakce 12.02.2020

V letošním ročníku Voices of Meltingpot se představí profesně i národnostně pestrá skladba hostů.