Zprávy / Festivalové

Miku Love not War!

Miku Love not War!

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.08.2015

Již 17. ročník festivalu nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov proběhne od 28. do ranních hodin 30. srpna v nově zrekonstruovaném mikulovském amfiteátru. Páteční večer je věnován skupině Už jsme doma, kteří budou slavit 30 let existence koncertem, výstavou a svými hosty. Celý hudební program pak jako vždy nabízí vedle zavedených umělců řadu nových jmen. Festival mimo jiné uvede v předpremiéře film o Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety a jak je rovněž zvykem, zpestří ho i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.


"Mapujeme a hledáme to nejlepší z nekomerční hudby. Vyhýbáme se střednímu proudu a vyhledáváme nové naděje české nepopulární hudby," říká dramaturg Romek Hanzlík o festivalu, který si pro ojedinělou atmosféru pochvalují i samotní hudebníci. "Mikulov? Tam je rozkoš hrát," říká například Miroslav Wanek z Už jsme doma. "Festival nepopulární hudby je příznačný tím, že člověk může jít na cokoli, i když to nezná, a v devětadevadesáti procentech se nezklame. Vždy uvidí a uslyší něco zajímavého," dodává.

Právě skupině Už jsme doma bude věnován celý páteční večer. Už jsme doma plánují v amfiteátru oslavit 30 let trvání souboru. K tomu si vybrali jako hosty své hudební přátele, např. znovuobnovenou skupinu Dunaj, Tornado Lue, či Petra Vášu. V Galerii Konvent bude po celou dobu festivalu umístěna výstava fotografií Karla Šustera 30 let Už jsme doma. Další koncerty a doprovodné akce se konají na různých místech Mikulova, v Dietrichsteinské hrobce, v synagoze, v Galerii Konvent.

Jak bylo řečeno, v předpremiéře bude promítnut film Takovej baevnej vocas letící komety o Filipu Topolovi, jenž k festivalu neodmyslitelně patřil a často zde vystupoval se Psími vojáky, nebo taky hrával v Dietrichsteinské hrobce varhanní koncerty.

V pátek a v sobotu se fanoušci nekomerční muziky mohou těšit na kapely a umělce: Kuzmich Orchestra, Tornado Lue, U nás v garáži, Dunajská vlna, Už jsme doma, Petr Váša, Japka, Schrodingerova kočka, Z davu, Kabaret dr. Caligariho, Děti kpt. Morgana, Lakuna, La Gitana, Kieslowski, Republic of Two, Vložte kočku, Extempore, Metronome Blues, DG307, Mucha, Rhys Bradock solo, Rudovous, Kontroll, Konvrzek, Kulturní úderka, Toff, Fru Fru a Yasinski či Josefa Klíče a jeho Requiem pro Magora.

Mezi další festivalové speciality patří výjezdní bar Už jsme doma, mikulovská vinotéka, stanování zdarma, a to i hlídané, úschovna kol a zavazadel, bezbariérový vstup a jak každý z dosavadních návštěvníků jistě potvrdí, také přívětivá atmosfére. Eurotrialog Mikulov je navíc festivalem, který je vzdálen nonstop honům a štvanicím za hudbou. Naopak, dramaturgie a časy line-upu dávají návštěvníkům spousty prostoru vychutnat si taky příjemnou atmosféru celého Mikulova a okolí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alternativa oznamuje termín festivalu i kurátory

redakce 01.04.2020

Hluk, intimita, chaos i minimalismus. To letos nabídne Alternativa, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby ve veškeré její mnohovrstevnosti.

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.

Sharpe 2020 ohlašuje další jména

redakce 09.03.2020

Kromě hudebních setů potvrdil účast na konferetci i Kevin Cole, šéfdramaturg amerického rádia a platformy KEXP.