Zprávy / Festivalové

Miku Love not War!

Miku Love not War!

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.08.2015

Již 17. ročník festivalu nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov proběhne od 28. do ranních hodin 30. srpna v nově zrekonstruovaném mikulovském amfiteátru. Páteční večer je věnován skupině Už jsme doma, kteří budou slavit 30 let existence koncertem, výstavou a svými hosty. Celý hudební program pak jako vždy nabízí vedle zavedených umělců řadu nových jmen. Festival mimo jiné uvede v předpremiéře film o Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety a jak je rovněž zvykem, zpestří ho i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.


"Mapujeme a hledáme to nejlepší z nekomerční hudby. Vyhýbáme se střednímu proudu a vyhledáváme nové naděje české nepopulární hudby," říká dramaturg Romek Hanzlík o festivalu, který si pro ojedinělou atmosféru pochvalují i samotní hudebníci. "Mikulov? Tam je rozkoš hrát," říká například Miroslav Wanek z Už jsme doma. "Festival nepopulární hudby je příznačný tím, že člověk může jít na cokoli, i když to nezná, a v devětadevadesáti procentech se nezklame. Vždy uvidí a uslyší něco zajímavého," dodává.

Právě skupině Už jsme doma bude věnován celý páteční večer. Už jsme doma plánují v amfiteátru oslavit 30 let trvání souboru. K tomu si vybrali jako hosty své hudební přátele, např. znovuobnovenou skupinu Dunaj, Tornado Lue, či Petra Vášu. V Galerii Konvent bude po celou dobu festivalu umístěna výstava fotografií Karla Šustera 30 let Už jsme doma. Další koncerty a doprovodné akce se konají na různých místech Mikulova, v Dietrichsteinské hrobce, v synagoze, v Galerii Konvent.

Jak bylo řečeno, v předpremiéře bude promítnut film Takovej baevnej vocas letící komety o Filipu Topolovi, jenž k festivalu neodmyslitelně patřil a často zde vystupoval se Psími vojáky, nebo taky hrával v Dietrichsteinské hrobce varhanní koncerty.

V pátek a v sobotu se fanoušci nekomerční muziky mohou těšit na kapely a umělce: Kuzmich Orchestra, Tornado Lue, U nás v garáži, Dunajská vlna, Už jsme doma, Petr Váša, Japka, Schrodingerova kočka, Z davu, Kabaret dr. Caligariho, Děti kpt. Morgana, Lakuna, La Gitana, Kieslowski, Republic of Two, Vložte kočku, Extempore, Metronome Blues, DG307, Mucha, Rhys Bradock solo, Rudovous, Kontroll, Konvrzek, Kulturní úderka, Toff, Fru Fru a Yasinski či Josefa Klíče a jeho Requiem pro Magora.

Mezi další festivalové speciality patří výjezdní bar Už jsme doma, mikulovská vinotéka, stanování zdarma, a to i hlídané, úschovna kol a zavazadel, bezbariérový vstup a jak každý z dosavadních návštěvníků jistě potvrdí, také přívětivá atmosfére. Eurotrialog Mikulov je navíc festivalem, který je vzdálen nonstop honům a štvanicím za hudbou. Naopak, dramaturgie a časy line-upu dávají návštěvníkům spousty prostoru vychutnat si taky příjemnou atmosféru celého Mikulova a okolí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Festival United Islands chystá Ostrovy Inspirace

redakce 09.06.2021

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace pod záštitou ambasadorů.

Cool v plotě na Kampě

redakce 08.06.2021

Převážně hudební program osciluje mezi mnoha žánry, jako je elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace