Zprávy / Festivalové

Miku Love not War!

Miku Love not War!

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.08.2015

Již 17. ročník festivalu nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov proběhne od 28. do ranních hodin 30. srpna v nově zrekonstruovaném mikulovském amfiteátru. Páteční večer je věnován skupině Už jsme doma, kteří budou slavit 30 let existence koncertem, výstavou a svými hosty. Celý hudební program pak jako vždy nabízí vedle zavedených umělců řadu nových jmen. Festival mimo jiné uvede v předpremiéře film o Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety a jak je rovněž zvykem, zpestří ho i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.


"Mapujeme a hledáme to nejlepší z nekomerční hudby. Vyhýbáme se střednímu proudu a vyhledáváme nové naděje české nepopulární hudby," říká dramaturg Romek Hanzlík o festivalu, který si pro ojedinělou atmosféru pochvalují i samotní hudebníci. "Mikulov? Tam je rozkoš hrát," říká například Miroslav Wanek z Už jsme doma. "Festival nepopulární hudby je příznačný tím, že člověk může jít na cokoli, i když to nezná, a v devětadevadesáti procentech se nezklame. Vždy uvidí a uslyší něco zajímavého," dodává.

Právě skupině Už jsme doma bude věnován celý páteční večer. Už jsme doma plánují v amfiteátru oslavit 30 let trvání souboru. K tomu si vybrali jako hosty své hudební přátele, např. znovuobnovenou skupinu Dunaj, Tornado Lue, či Petra Vášu. V Galerii Konvent bude po celou dobu festivalu umístěna výstava fotografií Karla Šustera 30 let Už jsme doma. Další koncerty a doprovodné akce se konají na různých místech Mikulova, v Dietrichsteinské hrobce, v synagoze, v Galerii Konvent.

Jak bylo řečeno, v předpremiéře bude promítnut film Takovej baevnej vocas letící komety o Filipu Topolovi, jenž k festivalu neodmyslitelně patřil a často zde vystupoval se Psími vojáky, nebo taky hrával v Dietrichsteinské hrobce varhanní koncerty.

V pátek a v sobotu se fanoušci nekomerční muziky mohou těšit na kapely a umělce: Kuzmich Orchestra, Tornado Lue, U nás v garáži, Dunajská vlna, Už jsme doma, Petr Váša, Japka, Schrodingerova kočka, Z davu, Kabaret dr. Caligariho, Děti kpt. Morgana, Lakuna, La Gitana, Kieslowski, Republic of Two, Vložte kočku, Extempore, Metronome Blues, DG307, Mucha, Rhys Bradock solo, Rudovous, Kontroll, Konvrzek, Kulturní úderka, Toff, Fru Fru a Yasinski či Josefa Klíče a jeho Requiem pro Magora.

Mezi další festivalové speciality patří výjezdní bar Už jsme doma, mikulovská vinotéka, stanování zdarma, a to i hlídané, úschovna kol a zavazadel, bezbariérový vstup a jak každý z dosavadních návštěvníků jistě potvrdí, také přívětivá atmosfére. Eurotrialog Mikulov je navíc festivalem, který je vzdálen nonstop honům a štvanicím za hudbou. Naopak, dramaturgie a časy line-upu dávají návštěvníkům spousty prostoru vychutnat si taky příjemnou atmosféru celého Mikulova a okolí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Z Metronome Festivalu se stává Metronome Prague

redakce 09.11.2019

Začátek nové éry Metronome Festivalu? Je tady.

Šestý ročník festivalu MENT přihazuje nová jména

redakce 08.11.2019

Nadhazujeme jména z druhé várky oznámených vystupujících pro únorový lineup festivalu MENT, abyste nám věřili, že každý návštěvník, hlavně ten řadový, se má na co těšit.

Workshop o pornu v sexuální výchově nebo queer historie Brna, Mezipatra a doprovodný program

redakce 07.11.2019

Kromě diskuzí a přednášek na aktuální témata z queer komunity budou jeho součástí také oblíbené večírky.

Headlineři pro JazzFestBrno 2020

redakce 07.11.2019

Pat Metheny v exkluzivním prostoru, Lizz Wright s filharmonií nebo Avishai Cohen po letech v nejsilnější sestavě.

Na Mezipatra přijede režisér Rhys Ernst

redakce 05.11.2019

Mezipatra navštíví americký režisér Rhys Ernst, producent Michaela Raislera nebo na režiséra dokumentu Freedom to Marry.

Playlist: Le Guess Who? 2019

Michal Pařízek 01.11.2019

Festival Le Guess Who? jsme objevili před několika lety a hned po první návštěvě jsme propadli jak atmosféře přehlídky, tak kouzlu malebného Utrechtu. Co letos?

Vítězové 23. Ji.hlavy: Sólo i Jeskyně

redakce 29.10.2019

Třiadvacátá Ji.hlava zná své vítěze. Nejlepším českým dokumentem je Sólo francouzského režiséra Artemia Benkiho...

PAF Olomouc ohlašuje téma Portrét a první jména

redakce 28.10.2019

V rámci festivalu PAF Olomouc 2019, který se koná začátkem prosince, vystoupí oceňovaná londýnská hudebnice Mica Levi s kolektivem CURL. A nebude sama.

Mezipatra představí pět dokumentů a 39 krátkých filmů

redakce 27.10.2019

Queer filmový festival Mezipatra letos uvede pětici dokumentárních snímků, které se ponesou „V proudu změn.”