Zprávy / Festivalové

Do Olomouce v září míří Lenka Dusilová, Čankišou i Vladimir 518

Do Olomouce v září míří Lenka Dusilová, Čankišou i Vladimir 518

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.09.2013

Startuje Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ. Třetí ročník této mezinárodní soutěžní přehlídky videomapperů a světelných designérů nabídne od 24. do 28. září kromě vizuálního umění i atraktivní hudební program. Už ve středu 25. září vystoupí v Jazz Tibet Clubu Jaryn Janek a Ty lidi s Lenkou Dusilovou.

Ve čtvrtek 26. 9. se v šapitó u Terezské brány, jedné z nejvýznamnějších památek Olomouce, představí energičtí Čankišou. V deset hodin pak čtvrteční hudební program uzavře syntezátorový guru Moimir Papalescu, a to v klubovém prostředí Jazz Tibet Clubu.

V pátek 27. 9. se festival přesune na olomoucké Dolní náměstí, kde budou mappingové projekce na historické budovy a další část hudebního programu. O půl sedmé si v Olomouci poprvé zahrají třebíčští Jupiters DC, po nich pak vystoupí pražští Lealoo – netradičně, s hudbou k připravovanému filmu Twofold a projekcí využívající prvků videomappingu. Posléze se program přesune do S-cube, kde na triphopovou notu naváží Narcotic Fields, a večer vyvrcholí vystoupením WWW se setem jak dělaným pro milovníky staršího materiálu, všechny písně samozřejmě s projekcí.

V sobotu 28. 9. odstartují hudební program na Dolním náměstí šansonoví Voilà, na které po soutěžní projekci naváže Anna K., která za svou dvacetiletou kariéru nasbírala několik výročních cen Anděl. V devět hodin se program opět rozjede i v S-cube, tentokrát v rytmu hip hopu. Jako první uvidíte uskupení Kyklos Galaktikos, kteří zahrají koncerty dva – v kulturních prostorách Wurmova 7 totiž zahrají koncert potmě. V 11 hodin večer pak v olomouckém S-cube celý hudební program vyvrcholí koncertem rappera a výtvarníka Vladimira 518 s živou kapelou, který je na turné ke své druhé sólové desce Idiot.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.