Zprávy / Pozvánky

Do Prahy miří gothic pogo z Finska i Magorie

Do Prahy miří gothic pogo z Finska i Magorie

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.05.2014

Těsně před tím, než v sousedním Lipsku odstartuje největší gotická událost roku, nabídne pražské podzemí zahřívací večírek s temně punkovým nábojem a neokoukanými tvářemi severské scény. Vůbec poprvé se v Čechách představí zpěvačka Suzi Sabotage a finští Masquerade.

Siouxsie and the Banshees – spojení, které nechybí v jediném článku hodnotícím mladý objev finské temné scény. Kromě silně „siouxsovsky“ zabarveného hlasu a výrazného líčení zpěvačky Suzi Sabotage je to i neskrývaný obdiv kapely k černobílé estetice syrových punkových sedmdesátek.


Masquerade se poprvé sešli v helsinském podzemí teprve před dvěma lety, když zakládající dvojice Suzi a basák Sebastian doplnili sestavu o kytaru a bicí. Pár měsíců nostalgicky experimentovali s odkazy nové vlny, aby se brzy s nedokonalým line-upem rozloučili a začali znovu od základů – s větší dávkou kytar a neučesaného punku. Zanedlouho v hlavním městě Finska vyprodali hardcorepunkovou knajpu a pověst kytarovky ve stylu sedmdesátých let s neučesanou frontwoman se na scéně šířila sama.

Už následující léto si střihli koncert na největším severském gotickém festivalu Lumous a dostali nabídku živého vystoupení ve finské veřejnoprávní televizi. To všechno bez jediné nahrávky. S demáčem a repertoárem nachystaným na výživný dlouhohrající debut se Masquerade začátkem června poprvé představí ve středu Evropy a Sanctuary.cz je při té příležitosti přilákalo na komorní vystoupení v podzemním klubu Basement Bar.

Na podiu vršovického undergroundu je doprovodí brněnská gothic/new wave skvadra Dirtyclean. O frontmanovi Martinovi DeMagoria a jeho sebrance bylo loni slyšet hlavně díky nahrávání nové desky a dokonale záhrobnímu setu na večírku Zombie Walk. Není tedy žádným tajemstvím, že jsme s další pozvánkou divochů z Dirtyclean do Prahy dlouho neotáleli.

Info

Masquerade (fin) + Dirtyclean
4. června 2014 21.00
Basement Bar, Praha

vstupné: 190 Kč

www.facebook.com/events/1383306145289586

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Árstíðir vám dají Island na dlani

redakce 13.12.2019

Soulkostel je pro podobné události dokonalý.

Když se Berlín zamiluje do Prahy

redakce 13.12.2019

Kromě jiného pražské vydavatelství Digital Paradox Records představí MacroNoise, Fedora a šéfa labelu pod značkou Sabiani.

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Hackedepicciotto po dvou letech v Praze

redakce 10.12.2019

Do Prahy se vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Vezou novinkové album The Current.

Producent Griz a jeho živý future funk se vrací do Prahy

redakce 10.12.2019

Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow.

Vzpomínky i čerstvý vítr: The Subways

redakce 09.12.2019

Trojice The Subways slaví patnáct let od vydání debutového alba Young for Eternity. Do Brna i Prahy přivezou i nové skladby.

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.