Zprávy / Pozvánky

Do Prahy přijedou umělci zítřka Dorian Electra

Do Prahy přijedou umělci zítřka Dorian Electra

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2021

Ve světě experimentálního popu, internetové kultury a queer scény je živo jak nikdy jindy. Jeden z nejoriginálnějších umělců, co se za posledních pár let z jeho podhoubí vynořili, je Dorian Electra (they/them). V hyperstylizovaných videích, které si sami režírují, vizuálně ztvárňují své troufalé protestsongy obracející se k sociální a queer politice. Hymnický pop zalitý jak patosem barokní hudby, tak energií heavy metalu nebo elektronického hardcoru oslovil popovou vizionářku Charli XCX i Pussy Riot, se kterými Dorian Electra spolupracovali. O debutové desce Flamboyant napsal anonymní uživatel s přezdívkou Pipe: „A sakra. To jsou non stop bangery.” O poznání frenetičtější novinku My Agenda pak chválil například přední americký komentátor Anthony Fantano: „Troufalé konceptuální album, jehož největším hříchem je pro posluchače zoufalství z jeho konce.”

Ve jménech koproducentů tracků, jejichž délka často stěží dosahuje dvou minut, najdeme významné osoby hyperpopové scény jako Dylana Bradyho (100 gecs), d0llywood1, umru nebo Sega Bodega. Na brzo vycházející deluxe edici My Agenda přijali pozvání k remixu například Danny Brown, Alice Glass (ex-Crystal Castles) nebo ElyOtto. Společně s potvrzenou účastí Doriana Electry na novém remixovém albu Lady Gaga to jen dokresluje, jak velkou sílu a kolik fanoušků i řad legend za svou krátkou kariéru nasbírali. Dorian Electra se po extatickém koncertě v Roxy s Charli XCX vracejí do Prahy na svou první headline show, a to ve čtvrtek 21. dubna 2022 v pražském Fuchs2.

Info

Dorian Electra
21. 4. 2022, Fuchs2, Praha
fb event

foto © Jade DeRose

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace