Zprávy / Pozvánky

Do Prahy přijedou umělci zítřka Dorian Electra

Do Prahy přijedou umělci zítřka Dorian Electra

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2021

Ve světě experimentálního popu, internetové kultury a queer scény je živo jak nikdy jindy. Jeden z nejoriginálnějších umělců, co se za posledních pár let z jeho podhoubí vynořili, je Dorian Electra (they/them). V hyperstylizovaných videích, které si sami režírují, vizuálně ztvárňují své troufalé protestsongy obracející se k sociální a queer politice. Hymnický pop zalitý jak patosem barokní hudby, tak energií heavy metalu nebo elektronického hardcoru oslovil popovou vizionářku Charli XCX i Pussy Riot, se kterými Dorian Electra spolupracovali. O debutové desce Flamboyant napsal anonymní uživatel s přezdívkou Pipe: „A sakra. To jsou non stop bangery.” O poznání frenetičtější novinku My Agenda pak chválil například přední americký komentátor Anthony Fantano: „Troufalé konceptuální album, jehož největším hříchem je pro posluchače zoufalství z jeho konce.”

Ve jménech koproducentů tracků, jejichž délka často stěží dosahuje dvou minut, najdeme významné osoby hyperpopové scény jako Dylana Bradyho (100 gecs), d0llywood1, umru nebo Sega Bodega. Na brzo vycházející deluxe edici My Agenda přijali pozvání k remixu například Danny Brown, Alice Glass (ex-Crystal Castles) nebo ElyOtto. Společně s potvrzenou účastí Doriana Electry na novém remixovém albu Lady Gaga to jen dokresluje, jak velkou sílu a kolik fanoušků i řad legend za svou krátkou kariéru nasbírali. Dorian Electra se po extatickém koncertě v Roxy s Charli XCX vracejí do Prahy na svou první headline show, a to ve čtvrtek 21. dubna 2022 v pražském Fuchs2.

Info

Dorian Electra
21. 4. 2022, Fuchs2, Praha
fb event

foto © Jade DeRose

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace