redakce | Zprávy | 04.12.2021
Location TBA je fotografická publikace dokumentující intenzivní období pražské rave kultury v letech 2015 až 2020.
Kniha textem i obrazem sleduje práci několika promotérských kolektivů, které jsou v různé míře propojeny podobnou estetikou a přístupem k organizaci večírků, čímž nabízí zevrubný vhled do části živé místní scény elektronické hudby. Název knihy – Location TBA (To be announced) – odkazuje k frázi, široce používané organizátory jednorázových večírků jako dočasnou informaci před odhalením (nebo nalezením) místa konání pro nadcházející akci. Navíc naznačuje určitou kvalitu této lokace, kdy jde o periferní nebo neužívané místo nebo budovu, obvykle původně navrženou pro jiný účel než pořádání raveu.
Výchozím bodem knihy Location TBA je soubor fotografií, v kterém iniciátorka a editorka knihy Gabriela Kontra zdokumentovala celý průběh akcí jedného z participujících kolektivů. Spolu s grafickým designérem Michalem Veltruským autorka oslovila několik lidí aktivních v této subkultuře, aby doplnili knihu o další fotografický materiál a rozšířili tak její rozsah a záběr. Její původní práce tak byla rozšířena o perspektivy jak organizátorů, tak návštěvníků, kteří našli odvahu nebo získali výjimečný souhlas fotit na akcích, kde se fotografování často zakazovalo, nebo se na něj alespoň nahlíželo jako na rušivé.
Spolu s obrazovou výpovědí kniha představuje rozhovory s členy čtyř organizačních kolektivů, jmenovitě Polygon, Nite Vibes, Harmony a Cukr, a také pohledy lidí, kteří prostředí pravidelně navštěvují nebo v něm pracují. Součástí knihy jsou tři eseje autorů Michala Smetany, Jena Kratochvíla a Jonáše Verešpeje, které usazují místní rave fenomén do jeho historického a společenského kontextu.
redakce 23.01.2025
Vítejte v dystopii: lidé beze jména dřou v potu tváře, aby se kolesa systému stále točila, jejich děti už si nehrají, jen rostou a stárnou.
redakce 23.01.2025
Čtyři dekády na scéně, více než dvouhodinový koncert, na kterém německou popovou ikonu doprovodí desetičlenná kapela.
redakce 23.01.2025
V projektu Me/Machine Jojo Mayer propojuje analogové bubnování s umělou inteligencí v improvizovaném duetu, kde stroj imituje člověka a člověk imituje stroj.
redakce 22.01.2025
První singl ze stejnojmenného devítiskladbového alba Fragile Open ztělesňuje estetiku celého alba a koncepci Fetisheye jako dua.
redakce 22.01.2025
Acid Row a Redzed s kapelou zahrají své typicky energické sety a naživo dojde premiérově na společné covery.
redakce 22.01.2025
Letošní program nabídne filmy rozebírající vliv sociálních sítí nebo ruskou propagandu a na celospolečenské fenomény upozorní i skrze individuální příběhy.
redakce 21.01.2025
Charli xcx, Sophie, Heartworms, Touché Amoré, Nina Kohout, Dvě slunce a spoustu dalších. V čísle i v playlistu k němu.
redakce 21.01.2025
Projekt A/C kombinuje prvky triphopu s postpunkovou kytarou. Nese stopy špíny, estetiku surovosti a upřímnosti.
redakce 21.01.2025
Letošní ročník slibuje divoké novinky od temného operního undergroundu a křehkých emocí až po generativní syntézu a klubové vibrace.
Michal Pařízek 20.01.2025
Nevedl, jen naznačoval. Nevysvětloval, ukazoval možnosti. Svět bez něj bude bezesporu smutnější místo, bylo by mnohem snazší vědět, že tam někde je.