Zprávy / Pozvánky

Dohertyho bokovka, která se stala hlavním projektem

Dohertyho bokovka, která se stala hlavním projektem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.12.2013

Babyshambles založil v roce 2003 Pete Doherty jako reakci na nucený odchod z The Libertines a původně se měla skupina jmenovat T'Libertines. Skupina, která do dnešního dne vydala tři alba, dvě DVD a jedno EP čerpá především z punku, ska a indie a v textech často zobrazuje Dohertyho osobní prožitky a myšlenky. V roce 2005 vydali první album Down in Albion. To se umístilo v Top Ten UK Album Charts a singl Fuck Forever byl na žebříčku dokonce čtvrtý.

Přestože se hudební kritici stavěli k projektu zdrženlivě a Dohertyho fungování omezovali především drogy stejně jako dost divoký společenský život a nezodpovědnost, vydala v roce 2007 skupina druhé album Shotter’s Nation a 3. září letošního roku album Sequel to the Prequel.

Info

Babyshambles (uk)
9. prosince 2013 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

pořadatel: DSmackU
vstupné: 720/ 850 Kč

babyshambles.net
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.