Zprávy / Festivalové

Donaufestival s The Body i Deafheaven

Donaufestival s The Body i Deafheaven

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.11.2016

Donaufestival 2017 připravil od teď až do poloviny ledna speciální nabídku festivalových pasů (84 EUR za první víkend a 42 EUR za druhý). Svůj kompletní program spolu s leitmotivem, novými formáty a místy konání oznámí na tiskové konferenci až na začátku března 2017, první (nejen hudební) vlašťovky už však stojí za pozornost.


V doprovodném programu představí režisér Ariel Efraim Asbel futurismus poslední dekády, teoretik Stephan Geene v kolaboraci s hudebníkem Justusem Köhnckem zrekonstruuje erotickou a politickou tvorbu libanonského schlager zpěváka z dob Západního Německa. Projekt This Is Not This Heat vskřísí no wave/art rockovou kapelu This Heat a v setu GAS live se představí kolínský průkopník techna Wolfgang Voigt. Elysia Crampton zpracuje kočovný zvuk Latinské Ameriky a Klara Lewis zas nechá posluchače propadnout kouzlu atmosferické drone music.


Mezi hlavními hudebními taháky budou bezesporu legendární Einstürzende Neubauten a duo The Body, které přiveze (nejen) svůj špinavý těžkotonážní "pop" z poslední řadové desky No One Deserves Happiness. Představí se i kytarista Stian Westerhus a Ian William Craig jehož doménou jsou hluky a zkreslená elektronika. Deafheaven jako moderní vyslanci aktuálního žánru blackgaze, který je kombinací blackmetalové břitkosti a kytarové psychedelie typické pro shoegaze. Ve vodách intimní elektroniky si zabrouzdá Gazelle Twin.

Info

Donaufestival 2017
28. 4. a 6. 5. 2017
Rakousko

www.facebook.com/donaufestival
www.donaufestival.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace