Zprávy / Pozvánky

Downfall of Gaia, blast beat a „post-akce“ roku

Downfall of Gaia, blast beat a „post-akce“ roku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2013

Horký kandidát na „post-akci“ roku. Klub Chapeau Rouge zažije zase jednou porci kvalitní temné hudby, a to hlavně v poněkud pomalejším tempu. V Praze se po delší době objeví německá postmetalová formace Downfall of Gaia. Už to je samo o sobě příslibem nezapomenutelného koncertního zážitku, ale jako by to bylo málo, během tohoto večera se představí i to nejlepší z naší scény – atmosférický sludge z jihu Čech Nod Nod, plzeňský post-black metal ██████ a pražská postrocková naděje LastOfMyKind.

Začínali u temnějšího crustu, ale postupně přímočarost začali opouštět a do jejich tvorby se začalo vkrádat čím dál více pomalých atmosférických pasáží a melancholických melodií. Dokonce se nechali ovlivnit i blackmetalovou statickou energií, takže mezi sludgeovými částmi můžete nezřídka zaslechnout i nějaký ten blast beat. Takhle složitě by se dal popsat vývoj Downfall of Gaia. Hlavní však je, že to, k čemu dospěli, prostě a jednoduše funguje. Důkazem budiž poslední deska Suffocating in the Swarm of Cranes. Subtilní harmonie gradující do nekompromisních riffů, všudypřítomná mrazivá nálada a perfektní zvuková stránka. Vůbec není divu, že si téhle německé kapely všiml i elitní label Metal Blade.

Jihočeský post-metal Five Seconds to Leave není příliš třeba představovat, kapelu Veena už možná trochu ano, ale postačí, když řekneme, že v ní dostal prostor jeden z nejlepších ženských hlasů u nás. A pak stačí dát tyhle lidi dohromady a máme tu malý sludgeový zázrak. Kapela, která zvládá naprosto přirozeně kombinovat všedrtící s velmi jemnými ambientními pasážemi a doplňuje to svébytným zvukem a vokálem zpěvačky Veroniky. Nod Nod právě pracují na svém debutovém albu a třeba se dočkáme i nějaké novinky.

Po lednovém vydání stejnobezejmenného dema se s pochvalnými recenzemi na všemožných českých i zahraničních serverech doslova roztrhl pytel a plzeňští ██████ si to rozhodně se svým těžkotonážním post-black metalem lehce koketujícím se screamem zaslouží. Pro fanoušky Deafheaven nebo Altar of Plagues naprostá povinnost. Nic je v tomto případě všechno, co chcete.

Celý večer otevře mladá pražská kapela LastOfMyKind. Po roce existence si dokázali vydobýt svým energickým post-rockem někde mezi ASIWYFA a Maybeshewill na domácí scéně místo a pomalu však začali pronikat i do zahraničí, kde nedávno absolvovali s Rakušany Neonstream tour po jejich vlasti. A to nemají zatím „ani demo“.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.