Zprávy / Festivalové

Drew McDowall exkluzivně na Itch My Ha Ha Ha

Drew McDowall exkluzivně na Itch My Ha Ha Ha

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.01.2016

Průběžný festival Itch My Ha Ha Ha nabízí v rychlém sledu další koncert s nádechem exkluzivity. Na první a jediný český koncert přijede spolupracovník vlivných Coil Drew McDowall, rovněž první český koncert s ním odehraje Luke Younger aka Helm.

Skotský hudebník Drew McDowall začínal na lokální punkové scéně, známý je ale hlavně jako člen několika pro experimentální i klubovou scénu zásadních hudebních formací. V 80. letech se z Glasgow přesunul do Londýna a stal se součástí místní industriální scény – spolupracoval s Genesis P-Orridgem a formací Psychic TV, později také s Petem Christophersonem a Johnem Balancem v postindustriálních Coil. V současnosti žije v New Yorku, kde spolupracuje s Tresem Warrenem (Psychic Ills) v projektu Compoud Eye, produkuje hudbu anebo se účastní série veřejných akcí Modular Synthesizer Solstice v Brooklynu. Své debutové sólové album Collapse (Dais Records) vydal Dowall až v loňském roce a představí ho na svém prvním a jediném vystoupení v České republice.


Zvukový umělec a experimentátor Luke Younger žije v Londýně a na scéně aktivně působí od roku 2006. Ve své tvorbě pracuje s bohatým spektrem nástrojů a abstraktních zvukových zdrojů. Na jeho prvních albech najdeme zjevné vlivy avantgard 20. a 21. století a experimentální hudby, ale taky industriálu, noisu či taneční hudby. V roce 2015 vydal na labelu PAN zatím své nejzásadnější a kritiky nejoceňovanější album Olympic Mess. Na festivalu Itch My Ha Ha Ha zahraje Helm svůj první koncert v České republice.


Urbanfailure je sólový projekt hudebníka Michala Lichého, člena bratislavského kolektivu Urbsounds, který svůj styl označuje jako rhythmic noise/lo-fi techno a t(h)rash. Elektronický zvuk zkoumá od 90. let, kdy nahrál svoji první kazetu s názvem Try It. Díky živému hraní se postupně odkláněl od počítače k hardwaru a jeho setup aktuálně tvoří syntezátory, elektronický bubeník a efekty. Urbanfailure má za sebou mnoho koncertů doma i v zahraničí – festival Next, Hradby samoty, New New!, Multiplace nebo festival Resistence v Británii a již několik let je také aktivním organizátorem akcí věnovaných extrémní elektronické hudbě Ears Chewing Satusfunktion a Vermin v Bratislavě.

Info

Itch My Ha Ha Ha:
Drew McDowall (uk) + Helm (uk)
Support: Urbanfailure (sk)
1. 2. 2016 20:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno

www.facebook.com/events/770172849782770
www.facebook.com/hhelmm
www.facebook.com/prahavbrne
www.facebook.com/itchmyhahaha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.

Sharpe 2020 ohlašuje další jména

redakce 09.03.2020

Kromě hudebních setů potvrdil účast na konferetci i Kevin Cole, šéfdramaturg amerického rádia a platformy KEXP.

Bazaar Festival uvede šestihodinové představení

redakce 05.03.2020

Bazaar Festival uvede jazykově bezbariérové představení slovinského dua Jurišić-Mandić Together, které trvá šest hodin.