Zprávy / Pozvánky

Drug Me Fest 2014: zfetuj mě fest

Drug Me Fest 2014: zfetuj mě fest

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.05.2014

Alternativní přehlídka spřízněných a spřátelených kapel s názvem Drug Me Festival se již šestým rokem snaží v únětickém Kravíně představovat skupiny, které se pohybují na podobné stylové vlně a v žánrech jako je garážový punk, alternativní country, noise, psychedelický rock, surf a jim podobné styly. V magickém a osobitém prostředí únětického Kravína vystoupí 13. června 2014 šest skupin a několik djs.

Gerda Blank je novozélandské duo usazené v České republice. Mix garážového punku, experimentálního rocku a punku v té nejsyrovější podobě. Kill the Dandies!, kteří pod hlavičkou Drug Me records opět organizují celý festival, jsou zvukový koktejl garážového rocku s výpady varhan a zfuzzovaných kytar doplňených analogovou elektronikou disko klubů sedmdesátých let. Jejich inspirace jde zatraceně hluboko; od psychotického rock'n'rollu The Cramps, lascivních balad Lee Hazlewooda, neochočené surovosti The Velvet Underground až k pověstným stěnám zvuku Phila Spectora a psychedelickým náladám z konce let šedesátých.


Sound Trailer Crash vychází ze šedesátkové psychedelie, surfu a nejsyrovější odnože protopunku; 13th Floor Elevators potkávají Luxe Interiora. Trash je zpátky! Jesenická kapela Lights Off vznikla v roce 2012. Prezentují se stylem 90's rock s přesahem do grunge. Za sebou mají jedno EP, vydání desky plánují na podzim letošního roku. V roce 2013 založili v Jeseníku vlastní festival, kde se starají o dramaturgii, v níž rovněž figurují kapely spřízněných stylů.


Old Folks House si zakládají na špinavém, garážovém soundu a základech v blues a hlavně na energických insane koncertech. Tihle chlápci zní, jako by Iggy Pop potkal Sonics s Muddym Wattersem a běželi společně ulicí a řvali by na lidi ty nejhorší nadávky. Slaves of Stadium Rock jsou současná kapela někdejšího frontmana legendárních Anyway. Jejich sound připomíná nejlepší momenty z klasických desek The Who, The Buzzcocks, The Wire, Hüsker Dü či Gameface, to vše bez plagiátorského vzhlížení.


Two Guns Country DJs je dvojice producentů, hudebníků a djs vycházející se základů té neortodoxnější americké hudební tradice. Voodoo rytmy, Hank Williams a jižanská gotika. Dalšími, kdo bude na Drug Me Festu reprodukovat svoji oblíbenou hudbu, jsou Stoupa (jinak také člen skupin The Maggie's Marshmallows či Trailer Crash), Mondial z The Finally a Hank J. Manchini z Kill The Dandies!.

Součástí festivalu je samozřejmě i skvělé únětické pivo z místního pivovaru, či grilování a otevřený oheň na dvoře starého statku, jehož genius loci nepochybně přispívá k vyjímečné atmosféře tohoto večera.

Info

Drug Me Fest vol. 6
13. června 2014 18.00
Kravín, Únětice u Prahy

www.facebook.com/events/1416363715302266

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.