Zprávy / Pozvánky

Drug Me Fest 2014: zfetuj mě fest

Drug Me Fest 2014: zfetuj mě fest

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.05.2014

Alternativní přehlídka spřízněných a spřátelených kapel s názvem Drug Me Festival se již šestým rokem snaží v únětickém Kravíně představovat skupiny, které se pohybují na podobné stylové vlně a v žánrech jako je garážový punk, alternativní country, noise, psychedelický rock, surf a jim podobné styly. V magickém a osobitém prostředí únětického Kravína vystoupí 13. června 2014 šest skupin a několik djs.

Gerda Blank je novozélandské duo usazené v České republice. Mix garážového punku, experimentálního rocku a punku v té nejsyrovější podobě. Kill the Dandies!, kteří pod hlavičkou Drug Me records opět organizují celý festival, jsou zvukový koktejl garážového rocku s výpady varhan a zfuzzovaných kytar doplňených analogovou elektronikou disko klubů sedmdesátých let. Jejich inspirace jde zatraceně hluboko; od psychotického rock'n'rollu The Cramps, lascivních balad Lee Hazlewooda, neochočené surovosti The Velvet Underground až k pověstným stěnám zvuku Phila Spectora a psychedelickým náladám z konce let šedesátých.


Sound Trailer Crash vychází ze šedesátkové psychedelie, surfu a nejsyrovější odnože protopunku; 13th Floor Elevators potkávají Luxe Interiora. Trash je zpátky! Jesenická kapela Lights Off vznikla v roce 2012. Prezentují se stylem 90's rock s přesahem do grunge. Za sebou mají jedno EP, vydání desky plánují na podzim letošního roku. V roce 2013 založili v Jeseníku vlastní festival, kde se starají o dramaturgii, v níž rovněž figurují kapely spřízněných stylů.


Old Folks House si zakládají na špinavém, garážovém soundu a základech v blues a hlavně na energických insane koncertech. Tihle chlápci zní, jako by Iggy Pop potkal Sonics s Muddym Wattersem a běželi společně ulicí a řvali by na lidi ty nejhorší nadávky. Slaves of Stadium Rock jsou současná kapela někdejšího frontmana legendárních Anyway. Jejich sound připomíná nejlepší momenty z klasických desek The Who, The Buzzcocks, The Wire, Hüsker Dü či Gameface, to vše bez plagiátorského vzhlížení.


Two Guns Country DJs je dvojice producentů, hudebníků a djs vycházející se základů té neortodoxnější americké hudební tradice. Voodoo rytmy, Hank Williams a jižanská gotika. Dalšími, kdo bude na Drug Me Festu reprodukovat svoji oblíbenou hudbu, jsou Stoupa (jinak také člen skupin The Maggie's Marshmallows či Trailer Crash), Mondial z The Finally a Hank J. Manchini z Kill The Dandies!.

Součástí festivalu je samozřejmě i skvělé únětické pivo z místního pivovaru, či grilování a otevřený oheň na dvoře starého statku, jehož genius loci nepochybně přispívá k vyjímečné atmosféře tohoto večera.

Info

Drug Me Fest vol. 6
13. června 2014 18.00
Kravín, Únětice u Prahy

www.facebook.com/events/1416363715302266

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.