Zprávy / Festivalové

Druhá část festivalu Meeting Brno

Druhá část festivalu Meeting Brno

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.09.2020

Od posledního festivalového setkání s rodinami Tugendhat a Löw-Beer uplynuly tři roky. Na druhou část festivalu Meeting Brno přijede Daniel Low-Beer, který navazuje na odkaz svých předků budováním „památníku Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky” v Brněnci. Patronka letošního ročníku Daniela Hammer Tugendhat se ze zdravotních důvodů festivalu nezúčastní, zastoupí ji manžel Ivo Hammer a syn Lukas Hammer. Festivalový program přinese v termínu od 4. do 14. září dvě desítky kulturních a diskusních pořadů. Svoji pozornost zaměří především na důležitost společenského vyrovnání se s minulostí a občanskou odpovědnost k výzvám současnosti.

Pod mottem Vystup z řady představuje festival Brno jako hrdé evropské město, které si váží své historie a které si je vědomo, že vyrostlo na mnohonárodnostních základech. V druhé části festivalu proběhne řadu setkání s inspirativními osobnostmi, exkurze, autorská čtení a jedinečné divadelní i hudební události.

Desetidenní festival zahájí svoji druhou část 4. září ojedinělým setkáním s Danielem Low-Beerem u otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer s následným koncertem ve vile Tugendhat. Za hlavní událost letošního ročníku lze považovat 5. září exkurzi do Brněnce spojenou s projekcí filmu Schindlerův seznam přímo v areálu bývalé továrny, kde se příběh záchrany 1200 Židů odehrál a kde nyní Daniel Low-Beer plánuje vybudovat „památník Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky”. Během tradiční Poutě smíření se 12. září vydáte po stopách více než dvaceti tisíc Brňanů, kteří byli před 75 lety hnáni směrem k rakouským hranicím. Festivalový program připomene 13. září ve Zdislavicích osobnost významné evropské spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach. V rámci zahradní slavnosti se při rozhovoru na autorském čtení setkají dvě současné spisovatelky, Pavla Horáková z České republiky a Ursula Wiegele z Rakouska, a Zuzana a Eugen Brikciusovi provedou výstavou věnovanou Marii von Ebner-Eschenbach.

Info

Meeting Brno
4.–14. 9. 2020
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Festival MikuLOVE naváže v Mikulově na tradici Eurotrialogu

redakce 17.07.2021

Festival MikuLOVE naváže na konci srpna v Mikulově na tradici Eurotrialogu.

Festival Rosnička proběhne na konci srpna

redakce 16.07.2021

Od roku 2011 se areál rybníka Rosnička ve Svitavách pravidelně mění v centrum nezávislé elektronické muziky.

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

redakce 15.07.2021

Část programu Marienbad Film Festivalu se přesune do pražského Kulturního Centra Klubovna, kde se v termínu 17. a 18. července uskuteční ozvěny festivalu.

Letošní edice Brutal Assaultu Josefstadt se blíží

redakce 15.07.2021

Pevnost Josefov obsadí v půli srpna 2021 desítky hlučných kapel.

Fiction s Elektrickým Pánem, Letní alternativa

redakce 15.07.2021

Nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem bude poslední červencovou sobotu opět patřit příznivcům festivalu Letní alternativa.

Polský Fest Festival chystá bohatý program

redakce 14.07.2021

Polský Fest Festival má velkou šanci stát se jednou z největších hudebních událostí minimálně ve střední Evropě tohoto léta.

Cool v plotě, ročník dvanáctý

redakce 14.07.2021

Koncept festivalu ukazuje krásu a sílu tvůrčího potenciálu sólových vystoupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace