Zprávy / Festivalové

Druhá část festivalu Meeting Brno

Druhá část festivalu Meeting Brno

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.09.2020

Od posledního festivalového setkání s rodinami Tugendhat a Löw-Beer uplynuly tři roky. Na druhou část festivalu Meeting Brno přijede Daniel Low-Beer, který navazuje na odkaz svých předků budováním „památníku Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky” v Brněnci. Patronka letošního ročníku Daniela Hammer Tugendhat se ze zdravotních důvodů festivalu nezúčastní, zastoupí ji manžel Ivo Hammer a syn Lukas Hammer. Festivalový program přinese v termínu od 4. do 14. září dvě desítky kulturních a diskusních pořadů. Svoji pozornost zaměří především na důležitost společenského vyrovnání se s minulostí a občanskou odpovědnost k výzvám současnosti.

Pod mottem Vystup z řady představuje festival Brno jako hrdé evropské město, které si váží své historie a které si je vědomo, že vyrostlo na mnohonárodnostních základech. V druhé části festivalu proběhne řadu setkání s inspirativními osobnostmi, exkurze, autorská čtení a jedinečné divadelní i hudební události.

Desetidenní festival zahájí svoji druhou část 4. září ojedinělým setkáním s Danielem Low-Beerem u otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer s následným koncertem ve vile Tugendhat. Za hlavní událost letošního ročníku lze považovat 5. září exkurzi do Brněnce spojenou s projekcí filmu Schindlerův seznam přímo v areálu bývalé továrny, kde se příběh záchrany 1200 Židů odehrál a kde nyní Daniel Low-Beer plánuje vybudovat „památník Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky”. Během tradiční Poutě smíření se 12. září vydáte po stopách více než dvaceti tisíc Brňanů, kteří byli před 75 lety hnáni směrem k rakouským hranicím. Festivalový program připomene 13. září ve Zdislavicích osobnost významné evropské spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach. V rámci zahradní slavnosti se při rozhovoru na autorském čtení setkají dvě současné spisovatelky, Pavla Horáková z České republiky a Ursula Wiegele z Rakouska, a Zuzana a Eugen Brikciusovi provedou výstavou věnovanou Marii von Ebner-Eschenbach.

Info

Meeting Brno
4.–14. 9. 2020
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Struny podzimu pokračují

redakce 29.10.2020

Struny podzimu odvysílají online koncerty Brandt Brauer Frick Ensemble a Andrease Scholla z Německa.

Nouvelle Prague online a zdarma

redakce 28.10.2020

Vzhledem k současným vládním opatřením není možné uspořádat tradiční koncertní část Nouvelle Prague, přesto vybrali organizátoři desítku nejzajímavějších počinů.

Téma letošního PAF Olomouc je Domino

redakce 27.10.2020

Téma PAFu 2020 si organizátoři vypůjčili z klasické deskové hry založené na poklidné koncentraci, logických kombinacích a mnohých proměnách.

MFDF Ji.hlava zahájí Nová šichta Jindřicha Andrše

redakce 26.10.2020

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.