Zprávy / Festivalové

Druhá část festivalu Meeting Brno

Druhá část festivalu Meeting Brno

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.09.2020

Od posledního festivalového setkání s rodinami Tugendhat a Löw-Beer uplynuly tři roky. Na druhou část festivalu Meeting Brno přijede Daniel Low-Beer, který navazuje na odkaz svých předků budováním „památníku Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky” v Brněnci. Patronka letošního ročníku Daniela Hammer Tugendhat se ze zdravotních důvodů festivalu nezúčastní, zastoupí ji manžel Ivo Hammer a syn Lukas Hammer. Festivalový program přinese v termínu od 4. do 14. září dvě desítky kulturních a diskusních pořadů. Svoji pozornost zaměří především na důležitost společenského vyrovnání se s minulostí a občanskou odpovědnost k výzvám současnosti.

Pod mottem Vystup z řady představuje festival Brno jako hrdé evropské město, které si váží své historie a které si je vědomo, že vyrostlo na mnohonárodnostních základech. V druhé části festivalu proběhne řadu setkání s inspirativními osobnostmi, exkurze, autorská čtení a jedinečné divadelní i hudební události.

Desetidenní festival zahájí svoji druhou část 4. září ojedinělým setkáním s Danielem Low-Beerem u otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer s následným koncertem ve vile Tugendhat. Za hlavní událost letošního ročníku lze považovat 5. září exkurzi do Brněnce spojenou s projekcí filmu Schindlerův seznam přímo v areálu bývalé továrny, kde se příběh záchrany 1200 Židů odehrál a kde nyní Daniel Low-Beer plánuje vybudovat „památník Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky”. Během tradiční Poutě smíření se 12. září vydáte po stopách více než dvaceti tisíc Brňanů, kteří byli před 75 lety hnáni směrem k rakouským hranicím. Festivalový program připomene 13. září ve Zdislavicích osobnost významné evropské spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach. V rámci zahradní slavnosti se při rozhovoru na autorském čtení setkají dvě současné spisovatelky, Pavla Horáková z České republiky a Ursula Wiegele z Rakouska, a Zuzana a Eugen Brikciusovi provedou výstavou věnovanou Marii von Ebner-Eschenbach.

Info

Meeting Brno
4.–14. 9. 2020
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Gregory Porter zazpívá v kostele sv. Jakuba

redakce 07.10.2021

Charismatický „muž s ušankou“ Gregory Porter svým hebkým barytonovým hlasem dokáže vyplnit jazzové kluby i ty největší koncertní sály světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace