Zprávy / Festivalové

Druhý ročník brněnské klubové noci Batch ohlašuje datum konání

Druhý ročník brněnské klubové noci Batch ohlašuje datum konání

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.08.2022

Druhý ročník klubové noci Batch, se vrátí příští rok do Brna ve dnech 5. - 7. října 2023. V rámci showcase festivalu a konferencem vystoupilo téměř šest desítek vystupujících z desítky zemí a to ve třinácti klubech najednou. Zapojily se kluby Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Stará Pekárna a Vegalité, spojených v BACH - Brněnské Asociaci Clubové Hudby. Díky programové pestrosti mohli návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale také hudební žánry od folku, jazzu, postrocku po crust a punk a to za jednotné vstupné jednodenní či dvoudenní, na které mohli libovolně přecházet mezi kluby.

„Festival společně pořádalo dvanáct vzájemně si konkurujících hudebních klubů, představujících širokou paletu velikostí, žánrových zaměření, organizačních struktur, světonázorů a obchodních modelů. Je malým zázrakem, že se nám daří mj. i finančně dohodnout. Průběh prvního ročníku tak považuji za úspěšný a věřím, že se jedná o začátek dlouho trvající tradice,“ říká k prvnímu ročníku předseda BACH Vít Kalvoda.

V rámci Batch proběhl diskuzní program v Kabinetu Múz, skládající se z přednášek, panelových diskuzí a networkingu. Jak využít TIC Brno přednesla Zuzana Mičkalová, proběhla debata o budoucnosti umělecké a kreativní komunity nebo speed-meeting se zástupci brněnských hudebních klubů pro hudebníky a jejich zástupce. Marcel Palovčík představil nově vznikající celorepublikovou klubovou asociaci a Vít Kalvoda prezentoval aktivity BACH. Za Asociáciu Hudobných Klubov Slovenska se zúčastnil Tibor Zelenay a za Hudobnú Úniu Slovenska pak Lumir Mati, kteří představili možnosti další přeshraniční spolupráce.

Info

Batch 2023
5.–7. 10. 2023
Brno
web akce

foto © Maxim Šmajda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu, který s tématem „Sustain“ zaplní prostory nejen Berghainu.

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce 02.12.2023

Kapela Armored Saint přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk.

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace