Zprávy / Pozvánky

Dubnový hudební mix v MeetFactory

Dubnový hudební mix v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.03.2016

Do MeetFactory přijede v dubnu zahrát král světové grime music Skepta, 10. narozeniny tu oslaví elektronický label AUS music, v české premiéře se v rámci multižánrové akce Veřejný dům představí vycházející hvězdy elektronické scény IVVVO + We Will Fail + Kaitlyn Aurelia Smit, na jedinečném trojkoncertu předloží svoje verze indiepopu kapely Deaths, Mayen a Still Parade a měsíc uzavře šedá eminence ostrovní techno scény Max Cooper.

Skepta (uk) / 6. 4.
Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertu tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu si ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.


Kinetic w/ AUS music / 8. 4.
Label AUS music oslaví 10 let svojí existence. Do MeetFactory mu ke kulatinám přijedou popřát Nick Höppner (de), Will Saul (uk) a Youandewan (uk).


IVVVO (pt) + We Will Fail (pl) + Kaitlyn Aurelia Smith (us) / 14. 4.
V rámci celotovární akce Veřejný dům se v české premiéře publiku představí tři vycházející hvězdy elektronické scény: producentka impresionistické verze synťákového ambientu Kaitlyn Aurelia Smith, experimentální projekt We Will Fail a minimalistická fúze technoelektra v podání portugalského hudebníka IVVVO. Vystoupení We Will Fail a IVVVO jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie. Vstup zdarma.

Deaths (de) + Mayen + Still Parade (de) / 18. 4.
Před třemi lety se tehdy nadějné pražské synth-popové duo Girls on Drugs rozdělilo na dva sólové projekty. Multitalentovaný Igor Bruso se přestěhoval do Berlína a pod jménem Deaths kolem sebe postupně postavil mezinárodní živou kapelu, která od té doby nabírá na věhlasu – důkazem budiž loňské EP Under the Old Sun, které Deaths řadí mezi světovou třídu temného dream-popu a nového r'n'b. Lukáš Vydra začal původně taky sám, dnes je Mayen čtyřčlennou kapelou, která dodává Lukášovým zasněným písním šíři a uzurpuje si pořád větší pozornost na koncertech. V pondělí 18. dubna se Lukáš a Igor, resp. Mayen a Deaths, opět potkají na jednom pódiu v MeetFactory. Přidá se k nim také v Berlíně usazený Niklas Kramer s kapelou alias Still Parade, kteří snové polohy střídají s křehkou psychedelií à la Tame Impala. Romantické jaro, jak má bejt.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace