Zprávy / Pozvánky

Dubnový hudební mix v MeetFactory

Dubnový hudební mix v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.03.2016

Do MeetFactory přijede v dubnu zahrát král světové grime music Skepta, 10. narozeniny tu oslaví elektronický label AUS music, v české premiéře se v rámci multižánrové akce Veřejný dům představí vycházející hvězdy elektronické scény IVVVO + We Will Fail + Kaitlyn Aurelia Smit, na jedinečném trojkoncertu předloží svoje verze indiepopu kapely Deaths, Mayen a Still Parade a měsíc uzavře šedá eminence ostrovní techno scény Max Cooper.

Skepta (uk) / 6. 4.
Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertu tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu si ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.


Kinetic w/ AUS music / 8. 4.
Label AUS music oslaví 10 let svojí existence. Do MeetFactory mu ke kulatinám přijedou popřát Nick Höppner (de), Will Saul (uk) a Youandewan (uk).


IVVVO (pt) + We Will Fail (pl) + Kaitlyn Aurelia Smith (us) / 14. 4.
V rámci celotovární akce Veřejný dům se v české premiéře publiku představí tři vycházející hvězdy elektronické scény: producentka impresionistické verze synťákového ambientu Kaitlyn Aurelia Smith, experimentální projekt We Will Fail a minimalistická fúze technoelektra v podání portugalského hudebníka IVVVO. Vystoupení We Will Fail a IVVVO jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie. Vstup zdarma.

Deaths (de) + Mayen + Still Parade (de) / 18. 4.
Před třemi lety se tehdy nadějné pražské synth-popové duo Girls on Drugs rozdělilo na dva sólové projekty. Multitalentovaný Igor Bruso se přestěhoval do Berlína a pod jménem Deaths kolem sebe postupně postavil mezinárodní živou kapelu, která od té doby nabírá na věhlasu – důkazem budiž loňské EP Under the Old Sun, které Deaths řadí mezi světovou třídu temného dream-popu a nového r'n'b. Lukáš Vydra začal původně taky sám, dnes je Mayen čtyřčlennou kapelou, která dodává Lukášovým zasněným písním šíři a uzurpuje si pořád větší pozornost na koncertech. V pondělí 18. dubna se Lukáš a Igor, resp. Mayen a Deaths, opět potkají na jednom pódiu v MeetFactory. Přidá se k nim také v Berlíně usazený Niklas Kramer s kapelou alias Still Parade, kteří snové polohy střídají s křehkou psychedelií à la Tame Impala. Romantické jaro, jak má bejt.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace