Zprávy / Pozvánky

Dubnový hudební mix v MeetFactory

Dubnový hudební mix v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.03.2016

Do MeetFactory přijede v dubnu zahrát král světové grime music Skepta, 10. narozeniny tu oslaví elektronický label AUS music, v české premiéře se v rámci multižánrové akce Veřejný dům představí vycházející hvězdy elektronické scény IVVVO + We Will Fail + Kaitlyn Aurelia Smit, na jedinečném trojkoncertu předloží svoje verze indiepopu kapely Deaths, Mayen a Still Parade a měsíc uzavře šedá eminence ostrovní techno scény Max Cooper.

Skepta (uk) / 6. 4.
Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertu tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu si ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.


Kinetic w/ AUS music / 8. 4.
Label AUS music oslaví 10 let svojí existence. Do MeetFactory mu ke kulatinám přijedou popřát Nick Höppner (de), Will Saul (uk) a Youandewan (uk).


IVVVO (pt) + We Will Fail (pl) + Kaitlyn Aurelia Smith (us) / 14. 4.
V rámci celotovární akce Veřejný dům se v české premiéře publiku představí tři vycházející hvězdy elektronické scény: producentka impresionistické verze synťákového ambientu Kaitlyn Aurelia Smith, experimentální projekt We Will Fail a minimalistická fúze technoelektra v podání portugalského hudebníka IVVVO. Vystoupení We Will Fail a IVVVO jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie. Vstup zdarma.

Deaths (de) + Mayen + Still Parade (de) / 18. 4.
Před třemi lety se tehdy nadějné pražské synth-popové duo Girls on Drugs rozdělilo na dva sólové projekty. Multitalentovaný Igor Bruso se přestěhoval do Berlína a pod jménem Deaths kolem sebe postupně postavil mezinárodní živou kapelu, která od té doby nabírá na věhlasu – důkazem budiž loňské EP Under the Old Sun, které Deaths řadí mezi světovou třídu temného dream-popu a nového r'n'b. Lukáš Vydra začal původně taky sám, dnes je Mayen čtyřčlennou kapelou, která dodává Lukášovým zasněným písním šíři a uzurpuje si pořád větší pozornost na koncertech. V pondělí 18. dubna se Lukáš a Igor, resp. Mayen a Deaths, opět potkají na jednom pódiu v MeetFactory. Přidá se k nim také v Berlíně usazený Niklas Kramer s kapelou alias Still Parade, kteří snové polohy střídají s křehkou psychedelií à la Tame Impala. Romantické jaro, jak má bejt.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace