Zprávy / Pozvánky

Dubnový hudební mix v MeetFactory

Dubnový hudební mix v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.03.2016

Do MeetFactory přijede v dubnu zahrát král světové grime music Skepta, 10. narozeniny tu oslaví elektronický label AUS music, v české premiéře se v rámci multižánrové akce Veřejný dům představí vycházející hvězdy elektronické scény IVVVO + We Will Fail + Kaitlyn Aurelia Smit, na jedinečném trojkoncertu předloží svoje verze indiepopu kapely Deaths, Mayen a Still Parade a měsíc uzavře šedá eminence ostrovní techno scény Max Cooper.

Skepta (uk) / 6. 4.
Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertu tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu si ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.


Kinetic w/ AUS music / 8. 4.
Label AUS music oslaví 10 let svojí existence. Do MeetFactory mu ke kulatinám přijedou popřát Nick Höppner (de), Will Saul (uk) a Youandewan (uk).


IVVVO (pt) + We Will Fail (pl) + Kaitlyn Aurelia Smith (us) / 14. 4.
V rámci celotovární akce Veřejný dům se v české premiéře publiku představí tři vycházející hvězdy elektronické scény: producentka impresionistické verze synťákového ambientu Kaitlyn Aurelia Smith, experimentální projekt We Will Fail a minimalistická fúze technoelektra v podání portugalského hudebníka IVVVO. Vystoupení We Will Fail a IVVVO jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie. Vstup zdarma.

Deaths (de) + Mayen + Still Parade (de) / 18. 4.
Před třemi lety se tehdy nadějné pražské synth-popové duo Girls on Drugs rozdělilo na dva sólové projekty. Multitalentovaný Igor Bruso se přestěhoval do Berlína a pod jménem Deaths kolem sebe postupně postavil mezinárodní živou kapelu, která od té doby nabírá na věhlasu – důkazem budiž loňské EP Under the Old Sun, které Deaths řadí mezi světovou třídu temného dream-popu a nového r'n'b. Lukáš Vydra začal původně taky sám, dnes je Mayen čtyřčlennou kapelou, která dodává Lukášovým zasněným písním šíři a uzurpuje si pořád větší pozornost na koncertech. V pondělí 18. dubna se Lukáš a Igor, resp. Mayen a Deaths, opět potkají na jednom pódiu v MeetFactory. Přidá se k nim také v Berlíně usazený Niklas Kramer s kapelou alias Still Parade, kteří snové polohy střídají s křehkou psychedelií à la Tame Impala. Romantické jaro, jak má bejt.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace