Zprávy / Nové desky

Duchové a synťáky u Stoned to Death

Duchové a synťáky u Stoned to Death

redakce | Zprávy / Nové desky | 29.12.2015

K příležitosti 3. Pražského Cassette Store Day (proběhl 5. září v Nákladovém Nádraží Žižkov) vyšla u vydatavetelství Stoned to Death hned dvojitá nálož magnetofoního pásku. V průběhu podzimu se však nadílka ještě zdvojnásobila. S kazetovým formátem si poprvé potykala kapela Prodavač, svůj vůbec první počin vydalo v Praze usazené italské duo Julinko, na kazetě debutoval i syntezátorový hračičkář Molly a repressu dvou svých vyprodaných desek se dočkalo (ještě jedno italské) duo Father Murphy.

Prodavač s kazetou nazvanou Duchové a ... připomíná své kultovní EP Duchové, které doposud kolovalo jen v digitálním formátu. S novým masteringem s ním Prodavač na černočiré kazetě obsadil stranu A, na béčko pak nasázel kolekci rarit, živáků a remixů. Mezi nimi je k nalezení třeba cover skladby Práce s dřevem od Arana Epochála nebo Everest od ústeckých Houpacích Koní. Foto na (a uvnitř) obalu pochází od Ondřeje Fišera. Kazeta vyšla v edici 100 kusů s přiloženým komixem. Prodavač loni vydali desku Malý Ráje (Starcastic Records), letos pak mimo řady koncertů stihli zasadit ránu v podobě skladby N.Z., která vyšla v rámci kompilace Crooked to Death Vol. 1. V přípravách je i nová deska, na které Prodavač upěnlivě pracují.


V Praze usazené a nyní čerstvě konzertující duo Julinko může být publiku povědomé přinejmenším osobou Carla Veneziana. Toho je možné vídat na pódiu v kapele Oswaldovi & Andrea Rottin. Zatímco ve své domovské kapele se oddává živelnější podobě folku a blues, v Julinko, intimním projektu s Giuliou Parin se věnuje pravému opaku. Jejich debutní deska Hidden Omens nabízí 7 skladeb minimalistického a temného folku, který může upomenout např. na pozdní éru Nico. Se svými niternými koncerty Julinko zastupují díru na české scéně a vyplňují článek v řetezci kdesi mezi Oldřichem Janotou a Zabloudila. Kazeta Hidden Omens s obalem od Kateřiny Horáčkové vychází v edici 70 kusů.


Mezi čerstvé počiny pak patří i debut Jana Mikeše, který vystupuje pod přezídvkou Molly a čerstvě teď vydal i debut B-Sides & Rarities. Kazeta shrnuje jeho ranou éru experimentů s jeho čím dal tím více se rozšířující sbírkou syntezátorů, krabiček, modulátorů a dalších elektronických obludárií. Obal pochází z dílny Štěpána Adámka, nechybí komix zachycující interakci Mollyho a Medvěda pod Býčí Skálou a celá záležitost vyšla v edici 70 kusů.

Na začátku ledna pak výjde kazetová reedice dvou základních počinů italských zástupců tzv. okultní psychedelie, Father Murphy. Na jedné kazetě jim výjde album And He Told Us To Turn To The Sun společně s albem Anyway your children will deny it. Father Murphy patří mezi matadory italské nezávislé scény, mnohokrát oběli celou Evropu (včetně početných českých zastávek) a Ameriku a Mexiko (po boku Deerhoof, Xiu Xiu, Swans, Lorelle Meets The Obsolete). Jejich hudba je pak neustálým pátráním po nových zvukových stezkách, tématický se zabývají hlavně náboženskou kritikou. Tématem první alba je hereze, to druhé se pak zabývá poustevničením ve všech dusledcích. Kazeta vychází v edici o 100 kusech. A jelikož Medvěd nikdy nespí, již nyní se můžete těšit na novinky od Barryho Londona (klávesista z kapely Oneida), Džumelce, Hlinomaz, Sítě, Enten Og Eller, Lionel Dixit či Sedem Mínut Strachu apod.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace