Zprávy / Pozvánky

Duhové indie Rainbow Kitten Surprise i hvězda stand-upu Tom Segura v Praze

Duhové indie Rainbow Kitten Surprise i hvězda stand-upu Tom Segura v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.12.2022

Rainbow Kitten Surprise se poprvé v Praze představí 20. března 2023 ve smíchovské MeetFactory. Tom Segura pak 26. dubna 2023, kdy do Divadla Broadway přiveze úspěšné světové turné I'm Coming Everywhere – World Tour.

Hudba Rainbow Kitten Surprise otevírá barevné dimenze, ve kterých neexistují žádné hranice. Alespoň tak o své tvorbě mluví americká pětice. Harmonii nachází zásadně v nepředvídatelnosti a zvuku, ve kterém se nenuceně střetávají povznášející indie pop i nezávislý rock s refrény, které zase nachází inspiraci ve folku. Dohromady se dali kolem roku 2013. Velký úspěch přišel o dva roky později s deskou RKS, která zaujala mimo jiné texty zpěvačky Ely Melo, která se nikdy nebála velké otevřenosti a později reflektovala krom jiného svou zkušenost s coming outem v klimatu útočné politiky konzervativní Trumpovy administrativy. V roce 2018 Rainbow Kitten Surprise přešli pod velké vydavatelství a jejich třetí album How To: Friend, Love, Freefall vzniklo ve spolupráci s Grammy oceněným producentem Jay Joycem. Na novou desku lákají chytlavým singlem Work Out.


Herec, komik a spisovatel Tom Segura patří k největším jménům mezi stand-up komiky dneška. K slávě mu pomohla série speciálů na Netflixu Ball Hog (2020), Disgraceful (2018), Mostly Stories (2016) a Completely Normal (2014). Když v roce 2022 vydal knihu I’d Like to Play Alone, byl z toho bestseller a New York Times ji zařadily na seznam nejlépe hodnocených knih. Ve vlastním studiu Mom’s House natáčí společně se svou ženou Christinou Pazsitzky i dalšími komiky podcast Your Mom’s House a s komikem Bertem Kreischerem i dalšími osobnostmi podcast 2 Bears, 1 Cave. Se začátkem pandemie přišel s jednou z vůbec prvních živě streamovaných podcastových sérií.

Úspěšná je i jeho filmová kariéra – po boku Elizabeth Lail účinkoval ve filmu Countdown, ve snímku Instant Family si zahrál s Markem Wahlbergem a Rose Berne. Jako hosta jsme ho mohli vidět v pořadech Stephena Colberta, Conana O'Briena i Jamese Cordena. Ohlasy měly i jeho pořady Workaholics anebo Happy Endings, stanice Comedy Central pak uvedla jeho zábavný cyklus Tom Segura, Mash Up, How to Be a Grown Up.

Info

Rainbow Kitten Surprise (us)
20. 3. 2023 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Tom Segura (us)
26. 4. 2023 19:00
Divadlo Broadway, Praha
web akce

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace