Zprávy / Pozvánky

Duna přináší tepající techno s Ninou Pixel a Uncleanem

Duna přináší tepající techno s Ninou Pixel a Uncleanem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.05.2015

V pořadí 2. akce, kterou organizátoři nazvali DUNA se uskuteční 29. 5. v prostoru Café Neustadt. Tohle nebude zřejmě jen party, tohle bude koncert. Pro tuto příležitost oslovili hudebně si navzájem zkušeného a v Čechách již poměrně zavedeného Uncleana z Brna, který je znám také jako producent pod jménem Strangelet, a mladou v Berlíně žijící Ninu Pixel (Hertz Kunst Platform, female:pressure), původem ze Slovenska.

Dramaturgie této edice DUNA slibuje tepající techno koncert, který naruší obvyklou atmosféru novoměstské kavárny. Bude se bořit. Něžně! Tak jako když si představíte bílou barvu. Svítí, je intenzivní, mnoho se v ní skryje. Mnoho odstínů. I tu černou tam najdete, a ne málo. Když zavřete oči, a necháte hudbu plynout, tepat, dunit. A když zůstanete s očima dokořán, pak možná nebudete vědět, co dříve sledovat. O vizuální speciální vytuněný projekce se postarají Primal Ritual aka Grey Goo aka Ondřej Ševčík spolu s Aeldrynem z Lunchmeat. Možná i vy budete součástí projekce, a stejně tak i prostor vně Café Neustadt.


Zdá se, že nezbývá než se nechat překvapit a unést se do temných zákoutí bílé… Zvuk Niny Pixel je nový, čerstvý a pohybuje se za hranicemi očekávaného. Dekonstrukce skladeb do nikde nekončících smyček se více blíží konceptu live setu než klasickému djingu. Nekonečné sonické příběhy se navzájem zamotávají do souhry rytmů, prolínají se v čase, a v nikde nezačínajících smyčkách iluzorního se noří do tmavých hlubin zvuku. Dekonstrukce existujicího, destilovaná přes kýbl špíny, to je hudba Niny Pixel.

Uncleanův přístup ke hraní je odlišný, ale přináší na parket obdobnou atmosféru. Časem vytříbený výběr skladeb se pohybuje na hranicích techna s ambientem, noisem a industriálem. A jak říká Mike Corner z radia Wave: "Unclean je pán". Už jsme dokonce slyšeli, že je i Bůh. Tyto dva hudební soulmates doplní rezidenti DUNA Anna Myschkin a Synaptik, kteří co se týká dj skills i kouzla nejsou o moc pozadu. Vypadá to na konzistentní kvalitní techno masáž.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace