Zprávy / Pozvánky

Duna tentokrát v čistě dívčí a ženské podobě

Duna tentokrát v čistě dívčí a ženské podobě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.05.2016

Již potřetí se do pražského pop-up klubu Neone vrátí techno platforma Duna. Tentokrát v čistě dívčí a ženské podobě. Téměř všechny současné techno bandy v Čechách se skládají pouze z mužů. Kvalitních techno djek je u nás jako máku. Duní crew pohlitla hned dvě z té hrstky.

Dash, již zaběhlá v pražském techno soukolí, postupně víc a víc nachází pro sebe identický zvuk, který má ohlas i v Německu. Konkrétně se nedávno představila na akci female:pressure v berlínském Suicide Cirkus, nehledě na její zářezy v lipském Institutu fuer Zukunft. Do Neone přijede téměř z letiště, nabitá z peruánských pralesů, takže bude věru na co se těšit. KinA, kterou možná znáte pod jménem Anna Myschkin, se v poslední době odhodlala do svých setů ve třetím decku přidávat vlastní vokální samply, čímž spojila djing se zpěvem či prací s hlasem, činností, které se věnuje mnohem déle než hraní. Její elektronický projekt pod jménem Anakver je stále v procesu, údajně však již ve finální fázi. Je tedy možné, že se můžete těšit na ne úplně běžný djský set, jak jste zvyklí.


Diwa a Silva Rymd spolu organizují velmi úspěšný večírek v ://about blank, který se jmenuje Ghosts. Stejnojmenná špičková série podcastů je k poslechu na jejich soundcloudu. Obdobně tak jako KinA s Dash organizují spolu Dunu a duní podcasty. Příliš mnoho podobných indícií nebude určitě na škodu, ba naopak. SIlva Rymd hraje a organizuje různé parties už téměř deset let. Postupně se vypracovala a doputovala až do Meccy techna. Nyní se jejím takřka domovem stal ://about blank, kterému důvěrně říká "obejvák". Její hvězda poslední rok stoupá do výšek čím dál tím prudšeji, kdy nahrála hned dva podcasty pro uznávanou platformu Reclaim Your City, pak další pro Feed the Raver a Container. Diwa pak stojí za Ghosts podcasty a organizací s akcí Ghosts spojenou. Její styl je naprosto ojedinělý. Víte, jak se maže máslo na chleba, když má pokojovou teplotu? Hladce. Tak přesně tak míchá Diwa.

Vizuální pojetí, které je pro tuto edici Duny připraveno, vyšlo z hlavy Dash a bee you, se kterou již delší dobu spolupracuje. bee you je dnes dvorním vjkou Duny. Aby ji nebylo za vjským pultem v neone smutno, pozvala si na pomoc Symaq. Tohle se hned tak opakovat nebude, na to můžete dát jed.

Info

Duna meets ://about blank
20. 5. 2016 22:00
Neone, Praha

www.facebook.com/events/609927289183281
www.facebook.com/LunchmeatNeone

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace