Zprávy

Dunaj a nový klip Potichu

Dunaj a nový klip Potichu

redakce | Zprávy | 25.06.2023

Kapela Dunaj dostala od svých milých fanoušků dárkem videoklip k písni Potichu z posledního alba Za vodou. Vytvořila jej umělecká dvojice vystupující pod jménem Evijan - Eva Jungová, která se kromě vizuální tvorby věnuje i psaní poezie, a fotograf Jan Vávra zaměřující se na konceptuální inscenovanou fotografii.


„Dunaj je hudba, která mnou proudí a dotýká se mé DNA. Po koncertě v Plzni letos 22. úora jsem Potichu nemohla dostat z hlavy, tančila jsem a vířila divoce, v hlavě začaly naskakovat obrazy. A pak ta myšlenka. Je třeba to ztvárnit! No jistě, troufalé, ale nebylo zbytí. Zkusili jsme. Postupně padly vize nějakých podrobných scénářů, najednou se vše dělo přirozeně a intuitivně. Vyjeli jsme s Janem ven a natáčeli vše, co nás napadlo, za neustálého znění Potichu v našich hlavách. A pak už jen výběr a střih a otázka, zda jsme se trefili. Klip vypuštěn do světa a my šťastni, že se nám snad trochu podařilo s Dunajem souznít. Děkujeme!“ říká o vzniku videoklipu Evi Jungová.

Info

Dunaj
web kapely

Živě:
24. 06. Třemošná
07. 07. Boskovice
22. 07. Colours of Ostrava
08. 08. Žamberk
25. 08. Mikulov
26. 08. Jimramov
08. 09. Znojemské vinobraní

foto © se svolením Animal Music

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Bene a Video Dave, What Is Missing

redakce 12.07.2024

Pár spomienok v zašumenom beate, v ktorom sa strieda slovenčina s angličtinou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace