Zprávy / Festivalové

Dunk!festival skládá letošní line-up

Dunk!festival skládá letošní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.01.2019

Belgický Dunk!festival, to je zavedená značka na poli nezávislé produkce, žánrově někde mezi postmetalem, postrockem, sludge, drone a ambientem. Letošní, v pořadí již 15. vydání, opět přivede do vlámských Arden pestrou směsici zajímavch jmen. Ostatně mezi prvními potvrzenými interprety byli už v listopadu minulého roku američtí Shy, Low, švédské postrockové duo A Swarm of the Sun nebo domácí Go March, které kritici přirovnávají k Mogwai, kdyby hráli Kraftwerk.

Koncem roku ještě organizátoři potvrdili britské postmetalisty Bossk, singapurskou postrockovou naději Paint the Sky Red nebo španělské Malämmar, kteří představí zbrusu nové EP. V line-upu nebude chybět ani holandský experimentátor Jozef Van Wissem. Zároveň padlo i jméno jednoho z festivalových headlinerů, kterým se pro letošek stali francouzští Alcest. Těšit se můžete na okouzlující, poetickou směsici postrocku a blackgaze.

Jako lahůdku pro fanoušky si patnáctý Dunk!festival připravil návratové vystoupení postrockových Gifts From Enola, kteří své působení na hudební scéně původně ukončili již v roce 2013. Kapela, která se do žánrové historie zapsala zásadní řadovou deskou From Fathoms (2009) odehraje v Belgii dokonce dva sety. A budou to jejich jediná vystoupení v Evropě.

Info

Dunk!festival 2019
30. 5. - 1. 6. 2019
Zottegem, Belgie
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace