Zprávy / Pozvánky

Dvaadvacátiny klubu Roxy přijedou oslavit i Feed Me a Joris Voorn

Dvaadvacátiny klubu Roxy přijedou oslavit i Feed Me a Joris Voorn

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.09.2014

Roxy ve spojení s Experimentálním prostorem NoD ohlašují další zahraniční a domácí jména pro narozeninovou oslavu BE 22. Program v Roxy doplňují Feed Me, Joris Voorn, v novém termínu Maceo Plex a celý seznam domácích kapel a projektů na středeční koncertní den zdarma. V NoDu se blýsknou Ken Mai a Do-Theatre.


Stejně jako každý rok se soustředí pozornost k pondělnímu slavnostnímu zahájení a tento rok padla volba na britského hudebního chameleóna, bořiče hudebních škatulek Jona Goocha, známého pod jménem Feed Me nebo také dříve Spor. Slavnostní zahájení 20. října odstartuje přímo na parketu Jana Vrána s tanečně-světelnou show s prvky akrobacie. Třetí "český" den narozenin ovládnou domácí kapely a projekty WWW, Manon Meurt, Kalle, PZH, Wild Tides, Peter Pan Complex, Lukas Landa, blacksheepboy a seznam není zdaleka kompletní. Středeční koncerty budou probíhat netradičně na šesti pódiích, které společně nabídnou prostory Roxy a NoD. Stejně jako každý rok, bude středeční program zdarma.

V rámci ohlášení novinek došlo i ke změnám sobotního programu. Vystoupení světového top producenta a DJe Maceo Plexe bylo přesunuto na pátek 24. října a ze zdravotních důvodů bohužel nepřijede britský DJ Scuba. V sobotu 25. října s námi oslaví narozeniny holandský DJ a producent Joris Voorn. Tyto novinky doplňují dříve potvrzený úterní koncert amerických Liars a během září bude narozeninový program vyšperkován dalšími zahraničními a českými umělci.


Program v NoDu odstartuje vernisáž výstavy o prolínání výtvarného umění a filmu Film - obraz. Obraz - film. Prostor nad křižovatkou ulic Dlouhá a Rybná ozdobí nově plastika Veroniky Bromové. Skvělou podívanou slibuje také pondělní vystoupení japonského tanečníka butó Kena Maie, který na BE22 představí svůj nový sólový projekt o mystice života, smrti a lásky Dhyana / Meditation.

Čtvrteční a páteční večer pak budou patřit jednomu z nejvýznamnějších ruských souborů fyzického a tanečního divadla Do-Theatre se surrealistickým představením Gofmaniana. Dust of Dreams. Také fanoušci divadla a výtvarného umění se mohou těšit na další špičková jména, která budou ohlášena v průběhu září.

Info

BE 22 @ ROXY/NoD
22nd Anniversary of ROXY
20. - 27. 10. 2014

www.roxy.cz
www.nod.roxy.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Hackedepicciotto po dvou letech v Praze

redakce 10.12.2019

Do Prahy se vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Vezou novinkové album The Current.

Producent Griz a jeho živý future funk se vrací do Prahy

redakce 10.12.2019

Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow.

Vzpomínky i čerstvý vítr: The Subways

redakce 09.12.2019

Trojice The Subways slaví patnáct let od vydání debutového alba Young for Eternity. Do Brna i Prahy přivezou i nové skladby.

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.

Bombay Bicycle Club přijedou poprvé do České republiky

redakce 08.12.2019

Celé album je o naději a obnovení, o tom nalézt bezpečí v tom, co vám přináší pohodlí, v tom co nejvíc milujete.

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason se vrátí do Prahy

redakce 08.12.2019

Kapela si pro nadcházející turné připravila i nový program, který bude ale stále založen na raných písních Pink Floyd.

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.