Zprávy / Festivalové

Dvaadvacátý MišMaš od Astronautalise po Prodavače

Dvaadvacátý MišMaš od Astronautalise po Prodavače

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.06.2015

Předposlední červnový víkend bude statek Ústsko u Bojkovic na jihovýchodě Moravy opět patřit MišMaš párty. Budou se slavit nejen narozeniny některých z pánů (dvaadvacátý ročník oslav mluví za vše) organizátorů, ale také příchod léta, času ohňů, přátelství a přírody.

MišMaš párty patří k DIY festivalům s dlouholetou tradicí. Organizátoři se již přes dvacet let drží stejného konceptu – žádné ploty, žádní sponzoři, místo konaní vlastními silami upravené do použitelného stavu a taky vege či veganské jídlo. To vše vydrželo pohromadě jen díky vzájemnému respektu mezi organizátory, účinkujícími a návštěvníky. I díky tomu můžete v letošním programu najít několik jmen, které se tzv. vrací na místo činu.


A že to letos bude opravdu stát za to. Jedním z nejvzácnějších hostů (nejenom tohoto ročníku) bude Jan Spálený a ASPM. V programu se dále sešlo hned několik opravdových "hvězd alternativní" (hehe) scény – od Astronautalise, přes syrové německé Dÿse, amerického nomáda Filastine nebo chicagské Hujo, po křehkého New Doga, rošťáky Celestial shore nebo pokračovatele rakouských Tres Hombres – Sigismund von Stereo. Z české scény se představí ty nejlepší z největších pokladů – Vladimír Václavek s Pepou Ostřanským přivezou svoji Dunajskou vlnu, také přijedou Prodavač, Leto, dvojice Tvrdý/Havelka, písničkářky Jana Vébrová a Stinka a mnoho dalších. Pod poetickým (haha) názvem Šeptající nebe nad lesem plným hvězd se pak skrývá nepoetický elektro projekt Moimira Papalescu a Petra Venkrbce. Na třech scénách i mimo ně zahraje více než 30 interpretů. Jinými slovy se máte na co těšit.

Přijďte se potkat se starými známými - ať už před pódiem, ve sklípku, stanu, u cimbálu, u ohně či baru. Vždyť MišMaš párty je přece místem setkávání zajímavých lidí se stejným přáním - poslechnout si dobrou hudbu.

Info

Mišmaš party no.22
19. - 20. 6. 2015
statek Ústsko, Bojkovice

www.facebook.com/events/632425390221848
www.facebook.com/MisMasParty
www.mismas.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace