Zprávy / Festivalové

Dvaadvacátý MišMaš od Astronautalise po Prodavače

Dvaadvacátý MišMaš od Astronautalise po Prodavače

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.06.2015

Předposlední červnový víkend bude statek Ústsko u Bojkovic na jihovýchodě Moravy opět patřit MišMaš párty. Budou se slavit nejen narozeniny některých z pánů (dvaadvacátý ročník oslav mluví za vše) organizátorů, ale také příchod léta, času ohňů, přátelství a přírody.

MišMaš párty patří k DIY festivalům s dlouholetou tradicí. Organizátoři se již přes dvacet let drží stejného konceptu – žádné ploty, žádní sponzoři, místo konaní vlastními silami upravené do použitelného stavu a taky vege či veganské jídlo. To vše vydrželo pohromadě jen díky vzájemnému respektu mezi organizátory, účinkujícími a návštěvníky. I díky tomu můžete v letošním programu najít několik jmen, které se tzv. vrací na místo činu.


A že to letos bude opravdu stát za to. Jedním z nejvzácnějších hostů (nejenom tohoto ročníku) bude Jan Spálený a ASPM. V programu se dále sešlo hned několik opravdových "hvězd alternativní" (hehe) scény – od Astronautalise, přes syrové německé Dÿse, amerického nomáda Filastine nebo chicagské Hujo, po křehkého New Doga, rošťáky Celestial shore nebo pokračovatele rakouských Tres Hombres – Sigismund von Stereo. Z české scény se představí ty nejlepší z největších pokladů – Vladimír Václavek s Pepou Ostřanským přivezou svoji Dunajskou vlnu, také přijedou Prodavač, Leto, dvojice Tvrdý/Havelka, písničkářky Jana Vébrová a Stinka a mnoho dalších. Pod poetickým (haha) názvem Šeptající nebe nad lesem plným hvězd se pak skrývá nepoetický elektro projekt Moimira Papalescu a Petra Venkrbce. Na třech scénách i mimo ně zahraje více než 30 interpretů. Jinými slovy se máte na co těšit.

Přijďte se potkat se starými známými - ať už před pódiem, ve sklípku, stanu, u cimbálu, u ohně či baru. Vždyť MišMaš párty je přece místem setkávání zajímavých lidí se stejným přáním - poslechnout si dobrou hudbu.

Info

Mišmaš party no.22
19. - 20. 6. 2015
statek Ústsko, Bojkovice

www.facebook.com/events/632425390221848
www.facebook.com/MisMasParty
www.mismas.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bystřická Letní alternativa

redakce 24.07.2024

Festival se koná na dvou nádvořích zámku: velké je s podiem a bary a menší nádvoří slouží jako chillout a gastro zóna, letos s barevnými chutěmi mexické kuchyně.

Letní filmovou školu zahájí Hello, Welcome Šimona Holého

redakce 23.07.2024

Snímek Hello, Welcome je o třech herečkách, které se společně vydávají na festival do Karlových Varů.

Na konci léta za Fuchsem vyroste open air stage

redakce 22.07.2024

Coby spolukurátor a především performer představí Dušan Vlk na konci léta za Fuchsem tematicky a energií spřízněná jména.

Gustavo Santaolalla hvězdou festivalu Mladí ladí jazz

redakce 22.07.2024

Santaolalla se ve světě filmu poprvé výrazněji prosadil hudbou k dramatu Zkrocená hora.

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace