Zprávy / Pozvánky

Dvacet let Guerilla Records

Dvacet let Guerilla Records

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.11.2021

Guerilla Records, nezávislé vydavatelství podzemní a jiné kultury, tady bude už dvacet let. Stalo se pravidlem, že velká výročí slaví karnevalem právě v Divadle Archa.

více o vydavatelství zde

Uslyšíte průřez různými žánry, ale všechny je spojují kořeny v undergroundu, svobodném místě za každého režimu. Večer je věnován Ivanu Jirousovi a Filipu Topolovi. A taky Pavlu Zajíčkovi, jehož nemoc dlouhodobě upoutala na lůžko. Svobodná místa (Ivan Acher, Ivan Bierhanzl a Michal Nejtek) jsou výjimečnou připomínkou Zajíčkovy tvorby. Furt rovně vás přenesou z temných tónů spíše k šansonu a smutné rozjuchanosti, klasiku naopak přinesou The Plastic People Of The Universe New Generation s Kábou a Joem Karafiátem. V hudbě Prasečí farmy uslyšíte hutný spodek a nekompromisní saxofonovou úderku, pro český underground taky typickou. Psí vojáci Tribute aspoň na chvíli připomenou nenahraditelného Filipa a jeho psí kohortu. Celý večírek zakončí underground nové – a divoké! - generace, Kabaret Dr. Caligariho. Na malém sále vás uvítá nezařaditelný Franta Skála a po něm se svou poctou Pavlu Zajíčkovi vystoupí Svobodná místa. Další překvapení nejsou vyloučena.

Samozřejmostí jsou křty, prodejní výstava fotografií Psích vojáků od Karla Šustera a mohutná nabídka titulů z produkce Guerilla Records. A protože slaví 20 let, všechny budou s 20% slevou.

Info

20 let Guerilla Records
6. 11. 2021 17:00
Divadlo Archa, Praha
Fb událost

foto © se svolením Guerilla Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace