Zprávy / Pozvánky

Dvakrát japonský black metal v Plzni

Dvakrát japonský black metal v Plzni

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2018

Z Japonska do Plzně dorazí kapely tak jednou za 4 roky a tentokrát jde o dvojitej zásah. Že jste už slyšeli v blacku všechno? 16. 4. se přijďte přesvědčit, že ne. Jedny z nejexcentričtějších kapel (projektů) současnosti Vampillia a Violent Magic Orchestra rozčísnou pěšinku nejednomu hudebnímu odborníkovi a lajka pošlou rovnou do kytek. Celý večírek otevře místní novinka Insanidroid.

Vampillia je dalším pokladem z japonské Osaky, odkud pocházejí například Boredoms. Zpěv, kytara, basa, cello, piano, noise a bicí harmonizováni v jeden celek. Jejich šílený mix black metalu, jazzu, klasické hudby, noisu a avantgardy neuslyšíte ani neuvidíte nikde jinde na naší planetě. Vampillia už se dříve do Evropy podívala například s Attilou Csiharem a Nadjou. Z mnoha hudebních kolaborací stojí za zmínku třeba spolupráce s The Body nebo Lustmord.


Violent Magic Orchestra založil Pete Swanson, který si vzal na starosti elektroniku, Paul Régimbeau pak mix, syntezátor a beaty, lidi z Vampillie hrají na živé nástroje a Kezzardrix se stará o vizuál a tři stroboskopy. Ze žánrů se inspirovali technem, black metalem, industrialem a noisem. Jako kdyby Kraftwerk hráli black metal nebo Aphex Twin vykrádal Burzum. Insanidroid jsou dvouhlavá invaze z budoucí minulosti. Industrial, EBM, electronica, death metal, experimental.

Info

Vampillia (jp) + Violent Magic Orchestra (jp) + Insanidroid
16. 4. 2018 20:00
Divadlo Pod lampou, Plzeň
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace