Zprávy

Dvanáct palců Lightning Glove v reedici

redakce | Zprávy | 13.08.2015

Po loňské desce Radical Zoo (Nothing) se pražský post-rave projekt Lightning Glove připomíná reedicí původně kazetového EP Raving Peacock's Tail, které v roce 2013 zahájilo plodnou spolupráci s manchesterskou scénou kolem labelu Tesla Tapes. Ve společné péči jejich divize Ono Tesla a domácího labelu Red for Colour Blind vychází nyní čtyři skladby na 12" vinylu, navíc v remasterované verzi opět z rukou Stephena Bishopa (Opal Tapes). O originální obal se postarala čerstvá postinternetová krev, duo wixfn & sarrsim.


Kromě reedice má navíc domácí label Red for Colour Blind nachystány další novinky: ještě v srpnu vyjde dlouho očekávaná kazeta Format v Londýně usazeného grime-techno kolážisty Filter Dread (Lost Codes, Pan), následována novinkou ze sólové dílny člena Lightning Glove Dizzcocka, tentokrát ve spolupráci s grafikem VJ Kolouchem, s nímž Dizzcock vystoupí i na nadcházejícím Prague Cassete Store Day 5. září v Nákladovém nadraží Žižkov.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Vivat Vila! v Prachaticích

redakce 05.08.2020

Cílem festivalu je kromě inovativního využití funkcionalistické vily také upozornit na fakt, že v Prachaticích je nevyužitý potenciál v podobě různých veřejných míst.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Film, architekturu a hudbu propojí festival Film a architektura

redakce 04.08.2020

Architektura, urbanismus, design, hudba a jejich spojení. Devátý ročník festivalu Film a architektura.

Hudba za klima v Šachtě

redakce 04.08.2020

Na festivalu se budete moci setkat se zástupci několika ekologických hnutí či podepsat petici za klima. Přijďte podpořit zdravé životní prostředí.

Vyjádření iniciativy Za živou hudbu k vystoupení Lubomíra Zaorálka

redakce 03.08.2020

„Pokud uvidíme, že se jednání neubírají rychlým a správným směrem, demonstraci v září zopakujeme. Jen náš hlas bude muset být hlasitější,“ říká koordinátorka iniciativy Jana Heřmánková.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.