Zprávy / Pozvánky

Dvě holky a kluk ze Srbska: Repetitor v Praze!

Dvě holky a kluk ze Srbska: Repetitor v Praze!

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.11.2016

Kde jiní již utírají kaluže potu, tam Repetitor teprve začínají! Jedna z nejvýraznějších srbských kapel se vrací do Prahy a přiveze s sebou nové album Gde Ćeš. Ana-Marija, Milena a Boris, reprezentanti takzvané nové srbské vlny svádí svůj zhudebněný boj se světem prostřednictvím energických post-punkových rytmů a ostrých kytarových melodií. V neděli 6. listopadu vystoupí v Klubu FAMU s pražskou garážovou partičkou Role.


Repetitor rozhodně představují to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény. Mix heavy rock’n’rollu, noise rocku, post-punku a všeho mezi tím zabalený v silných riffech a nekompromisních vokálech. Přímočaré, ale rozmanité songy postupně budují rotující zvukovou stěnu a navazují na to nejlepší z jugoslávské punkové scény sedmdesátých a osmdesátých let, byť pozorný posluchač jistě zaregistruje i vlivy západních velikánů od Fugazi po Sonic Youth.

Nejenom, že se jejich dvě dosud vydané desky Sve što vidim je prvi put a Dobrodošli na okean umístily vysoko v mnohých žebříčcích (a nové album Gde Ćeš na tom jistě nebude jinak), svou proslavenou hyperenergickou show předvedli i na nejslavnějších festivalech, jako je Sziget, Exit Festival, Eurosonic, Pohoda nebo pražské United Islands. Možná je na to příliš brzy, ale bez přehánění můžeme říct, že se tato trojice stává jednou z ještě nenapsaných kapitol v rockových dějinách regionu. Jak píše známý anglický hudební publicista a muzikant John Robb: “Jsou momentálně asi nejlepší kytarovou kapelou na této planetě. Díky nim si opět oblíbíte rockovou hudbu. Nirvana 21. století."


Richard, Šimon a David jsou kapela Role. Ve stejném nástrojovém složení jako Repetitor skládají upřímnou hudbu někde na pomezí post-punku a garážového rocku, kterou doplňují jednoduše poetickými českými texty. Minulý rok slavili úspěch v soutěži Startér Rádia Wave, které je nadále aktivně podporuje. Debutové album je na spadnutí!

Info

Repetitor [SRB], Role

Klub FAMU, Smetanovo nábřeží 2, Praha 1
6. 11. 2016, 20:00

Vstupenky na místě za 220 Kč.

www.facebook.com/events/1288138554551416/
www.heartnoize-promotion.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.