Zprávy / Pozvánky

Dvě živoucí hudební legendy v Plzni

Dvě živoucí hudební legendy v Plzni

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.10.2018

Letošní listopad bude pro Plzeň svátkem hudby. Do Měšťanské besedy totiž přijedou během dvou dnů koncertovat dva světově proslulí muzikanti. Na zdejším pódiu 14. listopadu zahraje sólově na klavír ikona současného jazzu a držitel 22 cen Grammy Chick Corea, o den později tu předvede svoji funky show jeden z nejlepších saxofonistů na světě Maceo Parker.

Hned dvě hudební události připravila na polovinu listopadu Měšťanská beseda v Plzni. Nejprve sem 14. listopadu 2018 zavítá americký klavírista Chick Corea, který bude v Plzni vystupovat vůbec poprvé. Koncert bude výjimečný také tím, že ho tento špičkový hudebník odehraje na klavír sólově, odtud název Solo Piano. Chick Corea je čtvrtým nejvíce nominovaným umělcem v historii cen Grammy. Z 63 nominací jich 22 proměnil v prestižní cenu v podobě zlatého gramofonku. Spolupracoval s mnoha hvězdnými hudebníky, o kterých se dnes učí ve školách, jako například s jazzovým trumpetistou a skladatelem Milesem Davisem, kytaristou Johnem McLaughlinem, hlasovým kouzelníkem Bobbym McFerrinem nebo neméně slavným klavíristou Herbie Hancockem. Byl prvním jazzovým pianistou své doby, který v roce 1971 natočil pro ECM své klavírní improvizace a otevřel tím dveře zcela novému žánru sólového klavíru. V letošním roce se Chick Corea pustil do svého zatím posledního sólového dobrodružství, když se vydal na sólové klavírní turné.

Klavírní legendu bude následovat legenda saxofonová. O den později, 15. listopadu 2018, přiveze do Měšťanské besedy svoji nadupanou funkovou show americký saxofonista Maceo Parker. Dlouholetý spoluhráč Jamese Browna je pověstný svými strhujícími koncerty, které nenechají publikum v klidu a jsou obrovským zážitkem. Maceo Parker se proslavil hraním s Jamesem Brownem, jehož skladba Make It Funky nechybí na žádném Parkerově koncertě. Hrál i po boku George Clintona, Red Hot Chili Peppers nebo Prince, který ho nazýval učitelem a jehož píseň Baby Knows funguje na publikum každé Parkerovy živé show. A nezapomíná ani na svoji velkou hudební inspiraci, zpěváka a klavíristu Raye Charlese.

Ti, kdo si koupí vstupenku na koncert Chicka Corey, dostanou slevu 20 % na vstupenku ke stání na Maceo Parkera. Slevu lze získat na předprodejním místě při nákupu vstupenky na Maceo Parkera, a to při současném zakoupení vstupenek na oba koncerty, nebo po předložení vstupenky na koncert Chicka Corey.

Info

Chick Corea (us)
14. 11. 2018 19:30
Měšťanská beseda, Plzeň
fb událost

Maceo Parker (us)
15. 11. 2018 20:00
Měšťanská beseda, Plzeň
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.

Sisi debutuje vzpomínkovou prózou

redakce 20.06.2020

Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále.

Zrní součástí Ceny Olgy Havlové

redakce 19.06.2020

Zrní se vrací na koncertní podia konečně představit novou desku Nebeský klid fyzicky přítomnému publiku.

Roxy se vrací do hry Smackovým koncertem

redakce 18.06.2020

V doprovodu svých věrných ve složení Tchagun, Chaplin a DJ Tony P vymete pavučiny ze všech koutů klubu, který zel prázdnotou déle, než je zdrávo.