Zprávy / Pozvánky

Dvojici No Age doplní Mara Jade

Dvojici No Age doplní Mara Jade

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.08.2018

Letní zastávku mezi festivalovými štacemi na evropském kontinentě si na pondělí 6. srpna do Prahy naplánovala americká noise punková dvojice No Age. Po dlouhých pěti letech přišla na začátku letošního roku s novou deskou Snares Like a Haircut. Album kapely pověstné tím, že i stoické publikum donutí během pár okamžiků k headbangingu, hlásí návrat No Age ve formě a s inspirací, kterou jim může leckterá mladší kapela závidět.

No Age se dali dohromady v roce 2005 na troskách předchozích kapel, kde se dvojice Randy Randall (kytary, zpěv) a Dean Spunt (bicí, zpěv) potkávali. Průlom pro kapelu znamenal debut u Sub Popu Nouns (2008) kterou pomohli definovat i originální estetikou obalů a merche. Následující deska Everything in Between (2010) pak kapelu mrštila přímo do středu zájmu masovějšího publika. Konceptuální a na poslech zdaleka ne tak chytlavé album An Object(2013), kde se bezprostředně zapojili do celého průmyslového procesu vzniku alba od pressingu vinylu, vytváření specifického obalu až po expedici desky k posluchačům, bylo i obranou před rozmělněním v kotli zájmu masových médií.


Pětiletá pauza Randymu a Deanovi evidentně prospěla. No Age na desce Snares Like a Haircut nezní jako kapela z jiné doby, nesená na vlně nostalgie, ale jako sice dospělá, ale ryze současná záležitost. Deska nenabízí žádné kompromisy, hlučné punkové hitovky s vychytaným zvukem kytar a účelnými bicími střídají ambientní kolážovité tracky, celek působí divoce, přitom uceleně a chytře, jak jsme u No Age zvyklí. Živě o tom předsvědčí již 6. srpna v pražském Underdogsu. Předskočí rakovnická kytarovka Mara Jade, pohybující se na hranici mezi postrockem a emo hardcorem.

Info

No Age (us) + Mara Jade
6. 8. 2018 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

Foto © Aaron Farley

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace