Zprávy / Pozvánky

Dvojici No Age doplní Mara Jade

Dvojici No Age doplní Mara Jade

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.08.2018

Letní zastávku mezi festivalovými štacemi na evropském kontinentě si na pondělí 6. srpna do Prahy naplánovala americká noise punková dvojice No Age. Po dlouhých pěti letech přišla na začátku letošního roku s novou deskou Snares Like a Haircut. Album kapely pověstné tím, že i stoické publikum donutí během pár okamžiků k headbangingu, hlásí návrat No Age ve formě a s inspirací, kterou jim může leckterá mladší kapela závidět.

No Age se dali dohromady v roce 2005 na troskách předchozích kapel, kde se dvojice Randy Randall (kytary, zpěv) a Dean Spunt (bicí, zpěv) potkávali. Průlom pro kapelu znamenal debut u Sub Popu Nouns (2008) kterou pomohli definovat i originální estetikou obalů a merche. Následující deska Everything in Between (2010) pak kapelu mrštila přímo do středu zájmu masovějšího publika. Konceptuální a na poslech zdaleka ne tak chytlavé album An Object(2013), kde se bezprostředně zapojili do celého průmyslového procesu vzniku alba od pressingu vinylu, vytváření specifického obalu až po expedici desky k posluchačům, bylo i obranou před rozmělněním v kotli zájmu masových médií.


Pětiletá pauza Randymu a Deanovi evidentně prospěla. No Age na desce Snares Like a Haircut nezní jako kapela z jiné doby, nesená na vlně nostalgie, ale jako sice dospělá, ale ryze současná záležitost. Deska nenabízí žádné kompromisy, hlučné punkové hitovky s vychytaným zvukem kytar a účelnými bicími střídají ambientní kolážovité tracky, celek působí divoce, přitom uceleně a chytře, jak jsme u No Age zvyklí. Živě o tom předsvědčí již 6. srpna v pražském Underdogsu. Předskočí rakovnická kytarovka Mara Jade, pohybující se na hranici mezi postrockem a emo hardcorem.

Info

No Age (us) + Mara Jade
6. 8. 2018 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

Foto © Aaron Farley

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.