Zprávy / Pozvánky

Dvojici No Age doplní Mara Jade

Dvojici No Age doplní Mara Jade

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.08.2018

Letní zastávku mezi festivalovými štacemi na evropském kontinentě si na pondělí 6. srpna do Prahy naplánovala americká noise punková dvojice No Age. Po dlouhých pěti letech přišla na začátku letošního roku s novou deskou Snares Like a Haircut. Album kapely pověstné tím, že i stoické publikum donutí během pár okamžiků k headbangingu, hlásí návrat No Age ve formě a s inspirací, kterou jim může leckterá mladší kapela závidět.

No Age se dali dohromady v roce 2005 na troskách předchozích kapel, kde se dvojice Randy Randall (kytary, zpěv) a Dean Spunt (bicí, zpěv) potkávali. Průlom pro kapelu znamenal debut u Sub Popu Nouns (2008) kterou pomohli definovat i originální estetikou obalů a merche. Následující deska Everything in Between (2010) pak kapelu mrštila přímo do středu zájmu masovějšího publika. Konceptuální a na poslech zdaleka ne tak chytlavé album An Object(2013), kde se bezprostředně zapojili do celého průmyslového procesu vzniku alba od pressingu vinylu, vytváření specifického obalu až po expedici desky k posluchačům, bylo i obranou před rozmělněním v kotli zájmu masových médií.


Pětiletá pauza Randymu a Deanovi evidentně prospěla. No Age na desce Snares Like a Haircut nezní jako kapela z jiné doby, nesená na vlně nostalgie, ale jako sice dospělá, ale ryze současná záležitost. Deska nenabízí žádné kompromisy, hlučné punkové hitovky s vychytaným zvukem kytar a účelnými bicími střídají ambientní kolážovité tracky, celek působí divoce, přitom uceleně a chytře, jak jsme u No Age zvyklí. Živě o tom předsvědčí již 6. srpna v pražském Underdogsu. Předskočí rakovnická kytarovka Mara Jade, pohybující se na hranici mezi postrockem a emo hardcorem.

Info

No Age (us) + Mara Jade
6. 8. 2018 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

Foto © Aaron Farley

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace