Zprávy / Pozvánky

Echoes uzavře italský producent Crookers

Echoes uzavře italský producent Crookers

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.10.2016

Po úspěšné edici Echoes s francouzským Dangerem přichází poslední etapa letošního festivalu. 19. listopadu vystoupí electro-houseový producent Francesco "Fra" Barbaglia s nadžánrovou show propojující taneční styly s hip hopem. S novým materiálem z aktuální desky Sixteen Chapel balancuje na pomezí housu, techna a hip hopu. Skladby prošpikované syrovými beaty provází na živých vystoupeních extatická atmosféra a výbušná energie řízných tracků. Poslední festivalový večer Echoes 2016 otevře JPJ, kterého vystřídají Disco Moreti & Psj (MUAH).

Když se na přelomu milénia dávala dohromady dvojice Andrea "Bot" Fratangeli a Francesco "Phra" Barbaglia, oba zúčastněné pojila především touha zjišťovat, kam až je možné v elektronické hudbě zajít. Crookers si o pozornost řekli spojováním různých taneční stylů s hip hopem a jinými na rapu založenými žánry. První desku Put Your Hands on Me vydali v roce 2009. V krátkém sledu následovalo album Tons of Friends (2010) a jeho remixová verze Tons of Remixes. Deska i její pestrost vychází z množství hostujících interpretů (například Major Lazer, will.i.am, Roísín Murphy, Rye Rye nebo Miike Snow). Poslední řadové album původních Crookers vyšlo pod názvem Dr Gonzo v roce 2011. Přineslo kratší seznam hostů (třeba Hudson Mohawke či Savage Skulls) a minimalističtější zvuk.


Za léta úspěšné existence si italští Crookers získali respekt souputníků EDM scény. Zároveň se dočkali i komerčního uznání, mimo jiné díky řadě neotřelých remixů. Jejich verzi hitu Kida Cudiho Day'n'Night se nevyhnul snad nikdo, kdo v roce 2008 alespoň na chvíli zapnul rádio. "Crookers se nebojí překračovat zavedené žánrové hranice. Po odchodu Andrei Fratangeliho tvoří Francesco Barbaglia sólově pod hlavičkou Crookers a s novým materiálem se vrací ke kořenům původní sestavy. Přesto pouze nerecykluje to, co u publika již dříve fungovalo. Poslední album je důkazem, že chce nadále překvapovat něčím novým," přibližuje dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá.


Aktuální sólové album Sixteen Chapel (2015) reflektuje předchozí tvorbu Crookers a zachovává si nadžánrovost typickou pro původní projekt. Zajímavá směsice tvrzené klubové muziky je postavena na minimalistické techno skladbě a potemnělé housové atmosféře, silně se však ozývá i vliv hip hopu, r'n'b (spolupráce Antwon a STS) a trip hopu (pomalejší skladba s vokálem Midnight). Největší kouzlo zvukově barevné smršti EDM spočívá v živé prezentaci. Sám Barbaglia se v rozhovoru pro denverský kulturní portál Westword nechal slyšet, že svá vystoupení s oblibou graduje do extrémů: "Muzika, se kterou vystupuju, je postavená především na skladbách, které jsem už vydal. Hraju písničky, které lidi znají, a pak to v tu správnou chvíli jednoduše vygraduju do absolutního šílenství s otáčkami o 170 bpm. Nemám rád, když je to, co hraju snadno zařaditelné. Je to o čisté energii. Baví mě koukat, jak to lidi dokáže nakopnout."

Finálové dějství Echoes 2016 rozezní dvě scény. Večer svým setem otevře člen Deepers JPJ, kterého vystřídá dvojice dýdžejů Disco Moreti & Psj (MUAH) s aktuálním soundem. Druhou scénu obsadí label Heldenkëllerz – DJ Alyaz (BiggBoss, Sapyens, Heldenkëllerz), Chef3000 a BLQ. Festival elektronické hudby Echoes pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty, ale i nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává mimo jiné prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby.

Info

Echoes:
Crookers (it)
Support: JPJ + Disco Moreti & Psj
19. 11. 2016 21:00
Fléda Club, Brno

www.facebook.com/events/173593076397448
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace