Zprávy / Pozvánky

Edgar's Hair s novým albem na českém turné

Edgar's Hair s novým albem na českém turné

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.10.2017

Od soboty 14. října do soboty 21. října 2017 se odehraje české turné nizozemské kapely Edgar's Hair, které bude celé věnované aktuální nahrávce s názvem Jonathan's Dive. Kapela se zastaví v osmi českých městech (mj. Praha, Brno, Pardubice či Vsetín), ponejvíce v divadelních sálech či podobných komornějších prostorách. V čele kapely Edgar's Hair stojí multiinstrumentalista Hans Brussee, jinak také majitel unikátního Soulkostela v česko-polském pohraničí.

Celé album Jonathan's Dive zpracovává téma knihy Jonathan Livingston Racek od Richarda Bacha. Je to známý romantický příběh o rackovi, který je zavržený ostatními členy hejna pro svou vášeň k létání a vnímaní této disciplíny jako umělecké formy a projevu své touhy po dosažení vyšších cílů a ideálů bytí. Kniha je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po svobodě, volnosti a lásce. Racek Jonathan se stal symbolem této touhy.


Jonathan's Dive živě nebude pouhým přehráním alba. Kapela chystá experimentální audiovizuální performance, která bude tento hudební materiál rozvíjet. Analogové zvukové dobrodružství bude kromě klasických nástrojů (kytara, baskytara, bicí) doplněno o celé spektrum etnických akustických nástrojů. Z toho důvodu budou kapelu na pódiu doprovázet i další hostující hudebníci. Hudební materiál bude základním prvkem živých představení. Ve spolupráci s Heidi Hornáčkovou, studentkou AMU (režie alternativního divadla se specializací na site specific) a dalšími divadelníky bude představení doplněné o divadelní prvky, projekce a světelné efekty.

Kapela Edgar's Hair, kterou tvoří tři nizozemští hudebníci Hans Brussee, Leon van den Leer a Leo Zwan (dříve mj. členové kapel I$I$ či Oak), album vydala na počátku října letošního roku a na turné bude dostupné jako LP, MC i CD.

Info

Edgar's Hair (nl)
14.10. Štolmíř u Českého Brodu – kostel sv. Havla
15.10. Brno – Bajkazyl
16.10. Praha – Potrvá
17.10. Třebíč – Divadlo Ampulka
18.10. Pardubice – Divadlo 29
19.10. Opava – Bludný kámen / Matiční dům
20.10. Vsetín – Dům kultury
21.10. Broumov – Městské divadlo

www.jonathansdive.nl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace