Zprávy / Pozvánky

Edi Nulz ladí jazz do energické punkově zlobivé polohy

Edi Nulz ladí jazz do energické punkově zlobivé polohy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2019

Anarchie, kam se podíváte, kam doslechnete. Jazzové trio bez kontrabasisty, punková smršť bez zpěváka. To všechno a mnohem víc je originální rakouské trio Edi Nulz, které v rámci festivalu Mladí ladí jazz vystoupí tuto sobotu 6. dubna v pražském Jazz Docku. Jako předkapela vystoupí mladé jazzové uskupení z Prahy Molotow Moloch Quartet.

Punkovou přímočarost a energii drží hráčská sofisitikovanost a muzikantská nápaditost pevně ve směru, spolehlivě útočícím na vnímavé posluchače všech žánrů. Basklarinet v rukou Siegmara Brechera plní v jednom okamžiku roli sólového nástroje, zpěváka, i basisty. Kytary Juliana Adama Pajzse (který nezapře volnou inspiraci nám blízkým géniem Franka Zappy nejen ve střihu své bradky) se často sebejistě pohybují i v oblastech nízkých kmitočtů. A práce bubeníka Valentina Schustera s dynamikou, beatem i strukturou zajišťuje stoprocentní tah na bránu prošpikovaný nečekanými nonsensy a rytmickými úskoky. Tohle, dle vlastního vtipného sloganu, „The ChamberPunkJazz Trio of your dreams” popírá sice takřka všechny známé zákonitosti jazzu, indie muziky i rock'n'rollu, ale hraje prostě tak, že se vám o tom ani nesní.

Edi Nulz vznikli v roce 2011, původně jako soubor sestavený Valentinem Schusterem pro absolventský koncert na Universität für Musik und darstellende Kunst v Grazu. Vystoupení bylo tak úspěšné, že se muzikanti vydali do studia a natočili první album Jetzt u labelu Sessionworks Records. Poté se rozjeli napříč Evropou a jejich originální hudební koncept si rychle získával oblibu. V listopadu 2013 vydali Edi Nulz druhé album Ultrakarl, také na Sessionwork Records. Koncem roku 2013 odstartovalo trio speciální crossover projekt Die Letzten ihrer Art se slavnou rakouskou herečkou Adele Neuhauser. V únoru 2016 vydali Edi Nulz na švýcarském labelu Unit Records třetí album An der vulgären Kante, které poprvé představuje kolektivní skladby všech tří členů v tradici jamující rockové kapely. Také zvuk se změnil víc směrem k surovému old school soundu, dosaženého téměř kompletním analogovým záznamem. Klasické jazzové sólo tu téměř zmizelo a improvizace jsou kolektivním dílem.

Info

Mladí ladí jazz:
Edi Nulz (aut)+ Molotow Moloch Quartet
6. 4. 2019 20:00
Jazz Dock, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Underdogs' se po třech měsících otevírá

redakce 06.06.2020

Lokomotiva a světlo na konci tunelu. Město, kamarádi, krize, nitrozpyt. Nechte live streamy minulosti, tohle z gauče nebude.

Severní nástupiště a Aran Epochal v Libeňské synagoze

redakce 06.06.2020

Ambicí spolku je aktuálním způsobem prostředkovat povědomí o konkrétních tématech, způsobu práce s informacemi a podpora humanistických hodnot.

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.