Zprávy / Pozvánky

Edi Nulz ladí jazz do energické punkově zlobivé polohy

Edi Nulz ladí jazz do energické punkově zlobivé polohy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2019

Anarchie, kam se podíváte, kam doslechnete. Jazzové trio bez kontrabasisty, punková smršť bez zpěváka. To všechno a mnohem víc je originální rakouské trio Edi Nulz, které v rámci festivalu Mladí ladí jazz vystoupí tuto sobotu 6. dubna v pražském Jazz Docku. Jako předkapela vystoupí mladé jazzové uskupení z Prahy Molotow Moloch Quartet.

Punkovou přímočarost a energii drží hráčská sofisitikovanost a muzikantská nápaditost pevně ve směru, spolehlivě útočícím na vnímavé posluchače všech žánrů. Basklarinet v rukou Siegmara Brechera plní v jednom okamžiku roli sólového nástroje, zpěváka, i basisty. Kytary Juliana Adama Pajzse (který nezapře volnou inspiraci nám blízkým géniem Franka Zappy nejen ve střihu své bradky) se často sebejistě pohybují i v oblastech nízkých kmitočtů. A práce bubeníka Valentina Schustera s dynamikou, beatem i strukturou zajišťuje stoprocentní tah na bránu prošpikovaný nečekanými nonsensy a rytmickými úskoky. Tohle, dle vlastního vtipného sloganu, „The ChamberPunkJazz Trio of your dreams” popírá sice takřka všechny známé zákonitosti jazzu, indie muziky i rock'n'rollu, ale hraje prostě tak, že se vám o tom ani nesní.

Edi Nulz vznikli v roce 2011, původně jako soubor sestavený Valentinem Schusterem pro absolventský koncert na Universität für Musik und darstellende Kunst v Grazu. Vystoupení bylo tak úspěšné, že se muzikanti vydali do studia a natočili první album Jetzt u labelu Sessionworks Records. Poté se rozjeli napříč Evropou a jejich originální hudební koncept si rychle získával oblibu. V listopadu 2013 vydali Edi Nulz druhé album Ultrakarl, také na Sessionwork Records. Koncem roku 2013 odstartovalo trio speciální crossover projekt Die Letzten ihrer Art se slavnou rakouskou herečkou Adele Neuhauser. V únoru 2016 vydali Edi Nulz na švýcarském labelu Unit Records třetí album An der vulgären Kante, které poprvé představuje kolektivní skladby všech tří členů v tradici jamující rockové kapely. Také zvuk se změnil víc směrem k surovému old school soundu, dosaženého téměř kompletním analogovým záznamem. Klasické jazzové sólo tu téměř zmizelo a improvizace jsou kolektivním dílem.

Info

Mladí ladí jazz:
Edi Nulz (aut)+ Molotow Moloch Quartet
6. 4. 2019 20:00
Jazz Dock, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.