Zprávy / Pozvánky

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.05.2023

Esben and The Witch v pátek 2. června zahrají v Kasárnách Karlín nejen z nové desky Hold Sacred. Kapela El Perro zahraje 5. června také tam.

Zařadit Esben And The Witch do nějakého žánru není snadné. Od svých začátků v roce 2008 pendlovali mezi Velkou Británií, Německém a Spojenými státy. A možná právě klikatá geografická cesta jako kdyby odrážela jejich hudební vývoj. Jejich první dvě desky Violet Cries (2011) a Wash The Sins Not Only The Face (2013) nabídly gotický, elektronikou podbarvený dream pop a post-rock. Počínaje deskou A New Nature, kterou produkoval Steve Albini, se hudebníci pustili do zkoumání těžších post-punkových až metalových textur. Hledání heavy zvuku nabralo na intenzitě na deskách Older Terrors (2016) a Nowhere (2018). Aktuální hudební tvář, která je zádumčivá, minimalistická až ambietní, zaznamenává nová deska Hold Sacred.

Koncert v Kasárnách Karlín otevře shoegaze/dreampopová kapela Manon meurt. Pro rakovnický kvartet to bude jeden z mála letošních koncertů. „Můžeme tomu říkat první koncert posledního léta před třetí deskou. Desátej rok, pátá sestava, druhej dech,“ vzkazuje kapela.


Americká kapela Radio Moscow byla mezi lety 2008-2017 jednou z nejvýraznějších soudobých kapel světové alternativní scény, známá především pro velmi osobitý bluesový hard rock. Po ukončení činnosti založil původní kytarista, zpěvák, songwritter a producent v jedné osobě Parker Griggs novou kapelu El Perro. K původnímu jádru a nástrojovému obsazení - zpěv a kytara, bicí, basa, se přidává druhá kytara, perkuse a tři noví členové. Ti se podíleli na dalších hudebních projektech. Patří mezi ně např. francouzský kytarista Dorian Sorriaux z Blues Pills, nebo Španěl Joaquin Escudero z Prisma Cirkus. Mezinárodní sestava se tak vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy právě Radio Moscow.

Mimo koncertu v pražských Kasárnách Karlín uskupení El Perro vystoupí také 6. června v Lounech a 7. června v Bílině u Teplic. V Praze se jako předskokan představí čtveřice dobře známá z plzeňské alternativní scény China Soup. Supportovat v Lounech bude kapela Flower Cover a v Bílině pak Koonda Hoola s Madhouse Express.

Info

Esben and The Witch (uk) + Manon meurt
2. 6. 2023 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

El Perro (us) + China Soup
5. 6. 2023 19:30
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Kasárna Karlín

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sigur Rós spustili filmový experiment

redakce 05.10.2023

Výsledkem bude deset snímků vytvořených deseti různými režiséry či režisérkami „bez pravidel a hranic“.

Přijedou Orchestral Manoeuvres in the Dark, The Vaccines, Sophie Ellis-Bextor, James Arthur i Giant Rooks

redakce 04.10.2023

OMD se proslavili hned na začátku 80. let, Organisation patří mezi klíčové desky dekády, kterou definovalo někdy bezstarostné, ale často i politicky nabité disko.

Tajemství hluku, improvizátoři a aktuální objevy v Punctu

redakce 04.10.2023

Od avant-popu přes extrémní hluk po rozsáhlý výběr ze současných i zavedených, digitálních i analogových, rytmických i abstraktních experimentů.

Sonitus v říjnu

redakce 03.10.2023

Neotřelý pop, klidná improvizace i peruánská kytarová syntéza. Domovská série komunitního prostoru Punctum uvede v říjnu.

Larkin Poe představí nové album

redakce 02.10.2023

Na svém zatím posledním albu posluchače do prostředí, které znají obě sestry velmi zblízka - do světa jižanského rocku.

Zásadní Frederic Rzewski

redakce 02.10.2023

Intervence Ostravského centra nové hudby do pražského koncertního života pokračuje.

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace