Zprávy / Pozvánky

Elektro Guzzi popřejí Flédě  k narozeninám

Elektro Guzzi popřejí Flédě k narozeninám

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.11.2016

Poklidného ducha Vánoc v Brně rozčísne narozeninová party klubu Fléda. V předvečer Štědrého dne oslaví klub 16. narozeniny s originální taneční akcí a nekonvenčními elektronickými tvůrci. Mechanicky přesnou show předvedou 23. prosince akustičtí technaři z Rakouska Elektro Guzzi. V české premiéře představí skladby z nového alba Clones, čímž završí celoroční cestu klubu k elektronicky vyhraněnější a žánrově otevřenější dramaturgii. Jejich vystoupení doplní nadějné brněnské duo 1flfsoap a sváteční afterparty s rezidenty Flédy Heldenkëllerz a s DJ Joshkem.

Narozeninová oslava uzavře letošní nabitou podzimní sezónu, která dosud nabídla přes 50 hudebních akcí. S rakouskými Elektro Guzzi propojí Fléda v jednom večeru hlavní rysy nově nastavené a celoročně pilované dramaturgie. "Letos se nám na Flédu podařilo pozvat ještě více elektronických projektů než v minulých letech. I díky klubové noci Elektra a festivalu Echoes u nás mohli fanoušci vidět jak dobře známá jména jako Danger, Digitalism nebo DJ HELL, tak aktuální projekty jako Zebra Katz či Kiasmos. Zároveň u nás dostaly prostor i svérázné indie kytarovky se zálibou v digitálním zvuku," shrnuje dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá a dodává: "Elektro Guzzi svou instrumentální verzí techna zajímavě kopírují obě roviny. Jejich koncertní vystoupení jsou fascinující ukázkou až strojové přesnosti. Kromě toho ale vyzařují krystalickou energii, která strhává fanoušky po celém světě. Skladby z nového alba Clones jsou navíc ve srovnání se svými staršími sourozenci melodičtější a často zvukově hutnější."


Experimentální projekt Elektro Guzzi vznikl v roce 2004 v Rakousku. Trojici Bernhard Breuer, Jakob Schneidewind a Bernhard Hammer tehdy spojovala láska ke krautrocku a postpunkovým kapelám. Rodáci z Düsseldorfu přesto chtěli v nově vznikajícím projektu tvořit především taneční muziku. Obě roviny se jim nakonec povedlo spojit v originální fúzi instrumentálního techna. Na minimalismu založené skladby Elektro Guzzi vycházejí z do detailu propracovaného spojení kytary, basy a bicích. Eponymní debut kapela vydala až po několika letech společného hraní v roce 2010. Na něj navázala dvojice alb Parquet (2011) a Observatory (2014). Pod hlavičkou Elektro Guzzi vzniklo také několik dalších úspěšných singlů a EP. Jejich strhující živá vystoupení viděli návštěvníci velkých festivalů jako typu MELT!, Roskilde nebo Sonar. Na aktuálním albu Clones (2016) se navíc trio pouští do hutnějších a písničkovějších aranžmá. Ta slibují ještě intenzivnější koncertní zážitek.

O druhou stage se postarají Heldenkëllerz, kteří spojují umělce s vizí ve vzájemné inspiraci, provázanosti a spolupráci jednotlivých členů. Program narozeninových oslav rozšíří brněnské duo 1flfsoap (One foot long fecal sandwich of audio penis). Bubeník Michal Janík (Ghost of You) a kytarista Lukáš Palán si kromě neortodoxního názvu zakládají především na nepředvídatelném a živelném vystupování. Hudba 1flfsoap vychází ze spojení úderných živých nástrojů (bicí, kytara) a elektroniky. Dvojice si o pozornost řekla už i v zahraničí, když po necelém roce existence hrála na showcasovém festivalu Spring Break v polské Poznani a v Londýně. O afterparty se postarají DJ Joshek a Ban Jarnet.

Info

Elektro Guzzi (at)
23. 12. 2016 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 250,- v předprodeji / 300,- na místě

www.facebook.com/events/1813912238853784
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dubnový Kabinet múz

redakce 31.03.2023

Duben bude v Kabinetu Múz pořádně nabitý, na co se těšit? To se nedá rychle říct...

Metastavy pokřtí album

redakce 31.03.2023

S debutovou nahrávkou Až vyrostu byla nominována na hudební ceny Vinyla. V pátek vyšlo jejich druhé album Žhnoucí ticho.

Ostravská banda v New Yorku

redakce 31.03.2023

V kontextu hudební scény dneška je prezentace žijících českých skladatelů v New Yorku výjimečnou událostí.

teepee představí nové skladby i písničkářku Týnu

redakce 30.03.2023

Kapela v současnosti intenzivně pracuje na novém albu s producentem Tomem O. Marshem, které vyjde na podzim tohoto roku.

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace