Zprávy / Pozvánky

Elektronický vizionář Rone rozezní Flédu

Elektronický vizionář Rone rozezní Flédu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.09.2017

Hlavní hvězdou říjnového vydání festivalu Echoes na Flédě bude elektronický producent a audiovizuální tvůrce Rone. Francouzský samorost při příležitosti světového turné k nové desce Mirapolis odehraje 20. října v Brně svůj jediný letošní koncert v Česku. Autor snových elektronických koláží staví svůj originální zvukový vesmír na půdorysu minimalistického techna. Své písně však obohacuje pravidelnými žánrovými přesahy do klasické hudby, rocku i hip-hopu. Rone také proslul propracovanými vizuály, kterými uchvacuje především na svých koncertech. Na tom brněnském jej doplní instrumentálně elektronické duo Bratři a DJs JPJ, Fly či Rivendel.

Po jarní sérii ohromujících vystoupení Jana Blomqvista či Christiana Löfflera se mohou návštěvníci Flédy opět naladit na snovou vlnu. Festival Echoes na podzim naváže fantaskní elektronickou linku s francouzským producentem Rone. Ten vydává dlouho očekávané album Mirapolis, v němž otevírá novou etapu své tvorby. Hudební vizionář dal po zkušenosti předcházející nahrávky Creatures opět prostor hostujícím interpretům, kteří zásadně ovlivnili konečnou podobu alba. Kromě něj se na elektronickém opusu čítajícím dvanáct skladeb podíleli třeba také Kazu Makino (Blonde Redhead) nebo izraelská diva Noga Erez. Při promýšlení základů hudební krajiny nového alba se Rone vracel k létům studií na filmové škole. Námětem alba však sáhnul ještě hlouběji do své minulosti, když zavzpomínal na své dětství. Jako základ posloužila futuristická díla tehdejších autorů. Zásadní však byl fascinující obraz někdejšího slavného zábavního parku Mirapolis, po němž je album pojmenováno. Rone, vlastním jménem Erwan Castex, působí na scéně bezmála deset let. Za tu dobu si získal světový věhlas zejména díky tvorbě, která spojuje fantastické hudební a vizuální světy. Splněným snem pro něj tak byla možnost pracovat na novém albu s hvězdným filmařem a umělcem Michelem Gondrym. Ten navrhnul podobu přebalu a určil tak pro Roneho zásadní vizuální stránku desky. Její hudební podobu zase silně ovlivnila Roneho spolupráce s Pařížskou filharmonií nebo umělecký workshop, na němž participovali umělci jako Bon Iver či Vincent Moon. To vše se odráží v zatím jediné zveřejněné skladbě Breast, kterou nadnáší zvuk smyčcových nástrojů a úderná rytmika živých bicí.


Roneho brněnskou show podpoří taneční duo Bratři. Sourozenci Veselí svá instrumentálně elektronická vystoupení staví na živých bicích a písních z aktuálního EP Monster. Line-up večera doplní také trojlístek Djs JPJ, Fly a Rivendel.

Info

Echoes:
Rone (fr)
Support: Bratři, DJs JPJ, Fly, Rivendel
20. 10. 2017 21:00
Fléda, Brno
www.facebook.com/events/108354576501520
www.rone-music.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace