Zprávy

Šestý ročník Creepy Teepee je skoro tady

Šestý ročník Creepy Teepee je skoro tady

redakce | Zprávy | 02.07.2014

Už pošesté se v Kutné Hoře uskuteční přehlídka alternativní hudby a umění Creepy Teepe. Ve dnech 11. až 13. července bude v areálu bývalého kutnohorského pivovaru hostit více než 30 kapel a projektů z celého světa, stejně tak diváky ze všech koutů Evropy i zámoří. Festival, který odstartoval v roce 2009 jako doprovodná akce otevření Galerie Středočeského kraje, se postupně (i když ne zcela dobrovolně) emancipoval a prokázal svoji kvalitu na poli alternativní umělecké scény. V roce 2012 získal cenu kritiků Vinyla v kategorii Počin roku, a loni z něj jako z jediného tuzemského festivalu přinesl fotoreportáž vlivný americký server Pitchfork.

Hlavní taháky letošního programu jsou rovnoměrně rozprostřeny do všech dnů akce. První den festivalu - pátek (11.7.) zahájí francouzská divoká elektroclashová dvojice Kap Bambino, vyhlášená svými strhujícím živými vystoupeními. Sobotní večer (12.7.) bude patřit čtyřiadvacetiletému newyorskému rapperovi a módní ikoně Le1f, který si jen před několika málo týdny splnil své první velké sny - podepsal smlouvu na dlouhohrající desku s předním alternativním labelem a následně jej o rozhovor požádal zřejmě nejvlivnější módní časopis na světě americký Vogue. Posledním headlinerem festivalu pak v neděli (13.7.) bude respektovaná multiinstrumentalistka Julia Holter, jejíž desku Loud City Song zařadil Pitchfork mezi 50 nejlepších alb roku 2013.


Organizátoři z občanského sdružení A.M.180 si pevně stojí za všemi jmény programu, která dohromady tvoří pestrou a neopakovatelnou mozaiku umělců, hudebních žánrů a trendů z nejrůznějších zemí. Kromě umělců ze Švédska, USA, Velké Británie či Kanady vystoupí i čeští muzikanti. Namátkou ostravští At Bona Fide, pražští Please The Trees nebo slezské Planety. Ze sousedské Považské Bystrice pak přijedou Elections In The Deaftown.

Festival si během svojí šestileté existence postupně vybudoval reputaci výrazné a v českých podmínkách výjimečné městské letní akce pro publikum aktivně vyhledávající nejnovější trendy na hudební scéně. Díky osobnímu propojení s výtvarnou scénou nabízí Creepy Teepee navíc přesahy do současného výtvarného umění. Součástí akce je tak i divácky atraktivní tombola děl, která dali k dispozici přední čeští a slovenští výtvarní umělci. Ta proběhne už tradičně v sobotu (12.7.).

Info

Creepy Teepee 2014
11.-13. července 2014
pivovar, Kutná Hora

www.facebook.com/events/1556303104594716

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slut hlásí návrat po 20 letech

redakce 17.09.2019

Zbrusu nový singl Keep Going jako příslib nového studiového alba, jež by Slut chtěli vydat v roce 2020. Návrat po dvaceti letech.

Povodí Ohře mají nový singl i klip

redakce 17.09.2019

Kluci od Povodí Ohře se po roce vracejí s čerstvým krmivem pro jehly gramofonů. Nový singl Rakovina doplňují videoklipem.

Dunaj představují klip k nové písni Kapka

redakce 17.09.2019

Legendární kapela Dunaj zavítá do Paláce Akropolis. Vlny alternativního rocku zde rozproudí už dnes.

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Full Moon #101 – Hit the road, Jack!

redakce 16.09.2019

Spisovatel na titulní straně hudebního magazínu? Beatnici byli obecně velkými hudebními fanoušky, Téma s Jackem Kerouacem v hlavní roli zabírá více než čtvrtinu nového čísla.

Prostor A4 potřebuje vaši pomoc

redakce 16.09.2019

Prosto A4 už 16 let vytváří zázemí pro novou uměleckou tvorbu. K vybudování multifunkčního sálu potřebují vaši pomoc.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.