Zprávy

Šestý ročník Creepy Teepee je skoro tady

Šestý ročník Creepy Teepee je skoro tady

redakce | Zprávy | 02.07.2014

Už pošesté se v Kutné Hoře uskuteční přehlídka alternativní hudby a umění Creepy Teepe. Ve dnech 11. až 13. července bude v areálu bývalého kutnohorského pivovaru hostit více než 30 kapel a projektů z celého světa, stejně tak diváky ze všech koutů Evropy i zámoří. Festival, který odstartoval v roce 2009 jako doprovodná akce otevření Galerie Středočeského kraje, se postupně (i když ne zcela dobrovolně) emancipoval a prokázal svoji kvalitu na poli alternativní umělecké scény. V roce 2012 získal cenu kritiků Vinyla v kategorii Počin roku, a loni z něj jako z jediného tuzemského festivalu přinesl fotoreportáž vlivný americký server Pitchfork.

Hlavní taháky letošního programu jsou rovnoměrně rozprostřeny do všech dnů akce. První den festivalu - pátek (11.7.) zahájí francouzská divoká elektroclashová dvojice Kap Bambino, vyhlášená svými strhujícím živými vystoupeními. Sobotní večer (12.7.) bude patřit čtyřiadvacetiletému newyorskému rapperovi a módní ikoně Le1f, který si jen před několika málo týdny splnil své první velké sny - podepsal smlouvu na dlouhohrající desku s předním alternativním labelem a následně jej o rozhovor požádal zřejmě nejvlivnější módní časopis na světě americký Vogue. Posledním headlinerem festivalu pak v neděli (13.7.) bude respektovaná multiinstrumentalistka Julia Holter, jejíž desku Loud City Song zařadil Pitchfork mezi 50 nejlepších alb roku 2013.


Organizátoři z občanského sdružení A.M.180 si pevně stojí za všemi jmény programu, která dohromady tvoří pestrou a neopakovatelnou mozaiku umělců, hudebních žánrů a trendů z nejrůznějších zemí. Kromě umělců ze Švédska, USA, Velké Británie či Kanady vystoupí i čeští muzikanti. Namátkou ostravští At Bona Fide, pražští Please The Trees nebo slezské Planety. Ze sousedské Považské Bystrice pak přijedou Elections In The Deaftown.

Festival si během svojí šestileté existence postupně vybudoval reputaci výrazné a v českých podmínkách výjimečné městské letní akce pro publikum aktivně vyhledávající nejnovější trendy na hudební scéně. Díky osobnímu propojení s výtvarnou scénou nabízí Creepy Teepee navíc přesahy do současného výtvarného umění. Součástí akce je tak i divácky atraktivní tombola děl, která dali k dispozici přední čeští a slovenští výtvarní umělci. Ta proběhne už tradičně v sobotu (12.7.).

Info

Creepy Teepee 2014
11.-13. července 2014
pivovar, Kutná Hora

www.facebook.com/events/1556303104594716

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

KlipyTipy: WWW – Slunce v úplňku

redakce 19.02.2020

Po dvouleté pauze natočili nový klip. Animovanou podobu mu vtiskl Jan Kottman, který při jeho tvorbě oživil výtvarná díla Lubomíra Typlta namalovaná temperovými barvami.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.