Zprávy / Pozvánky

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.10.2020

„Miluju tě“ „Já vás obě taky.“ – takové i další zprávy se objevují na Instagramu, pod hashtagem #terapiesdilenim.

Řadě z nich se zasmějeme i nás mohou fascinovat svou absurdností. Zároveň nám nezbývá než si klást i závažnější otázku. Dostává se stav lidské komunikace kvůli novým technologiím do slepé vývojové uličky? Již v pondělí 26. října ve 20:00 se nejen tímto budou zabývat autoři přednášky Terapie sdílením Live na živém streamu. Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce, intimitu i současnou komunikaci, která probíhá online víc než kdy jindy. Český popkulturní fenomén sociálních sítí Terapie sdílením spojil síly s virtuálním biografem Moje kino Live, díky tomu si přednášku užijí diváci odkudkoliv z pohodlí svých obýváků. Navíc na chatu mohou sdílet vlastní příběhy, a hlavně se této silné trojice zeptat na vše, co je na téma vztahů zajímá.

„Jak se ubránit esemeskové přestřelce? Co mám dělat, aby se mi tohle nestávalo?“ ptá se řada z nás, když později lituje toho, co odeslali třeba v afektu a nejde to vzít zpět. „Jak asi sami tušíte, odpovědi na tyto otázky jsou mnohem složitější, než se zdá,“ říkají Ester a Josefina. Proto s odborníkem a terapeutem Honzou Vojtkem připravily přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá, nebo trápí, tak pomáhají najít cestu a přemostění. „Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou," shodují se obě umělkyně. Ve zkratkovité době jsou zkratkovité i vztahy a hlavně komunikace, která se s příchodem technologií výrazně proměnila. „Komunikace je z latinského slova communicare a znamená to sdílet, ne sdělovat. A velká část lidí si myslí, že komunikuje, když posílá informace. Jenomže komunikace je postavena hlavně na neverbální komunikaci. Potřebuji zkrátka vidět reakci těla druhého člověka, abych mu rozuměl,“ říká párový terapeut Honza Vojtko.

Přednáška se uskuteční ve virtuálním biografu Moje kino Live, za kterým stojí spřátelená kina Aero, Bio Oko a Světozor z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. Ten se svými projekcemi snaží navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří.

Info

Terapie sdílením Live
26. 10. 2020 20:00
web kina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace