Zprávy / Úplňkové

Éterický XPLAYMIX s Lymbyc Systym

redakce | Zprávy / Úplňkové | 19.10.2015

Poprvé u nás hráli jako předskokani Arms and Sleepers v kopřivnickém klubu Nora. Podruhé svou povznášející verzí postrocku rozezvučeli pražskou Sedmičku a potřetí otevírali koncert This Will Destroy You v rovněž pražském Rock Café. Řeč je o americké dvojici Lymbyc Systym, kterou tvoří bratři Michael a Jared Bellovi. 16. října jim vychází čtvrté album s názvem Split Stones a při té příležitosti pro nás mladší z bratrů, Jared, připravil nejnovější XPLAYMIX.

Hlavní roli hrají v hodinovém mixu skladby, ve kterých dominuje zvuk syntezátorů. Právě ty nahrazují v hudbě Lymbyc Systym v postrocku obvyklejší kytary, ono je to ale vlastně s tím žánrovým zařazením dvojice trochu složitější. Dříve bratři Bellové do svých skladeb zapojovali více elektroniky, postupně se propracovali k organičtějšímu výrazu. Jakkoli bývá dobrým zvykem oddělovat osobnosti umělců od jejich tvorby, v tomto případě se nespletete, pokud přisoudíte zvláštní lehkost, která z hudby Lymbyc Systym čiší, nezvykle harmonickému vztahu obou bratrů.


Jared se v kapele stará o klávesy a syntezátory, zatímco Michael obsluhuje bicí. Pocházejí z předměstí Phoenixu v Arizoně, kde dnes žije pouze Michael, zatímco Jared bydlí v newyorském Brooklynu. Hudební spolupráci na vzdálenost čtyř tisíc kilometrů si nemůžou vynachválit - ostatně jak potvrzuje Jared v doprovodném rozhovoru k podcastu, není podobný pracovní postup v dnešní době ničím výjimečným. E-mailová výměna s ním byla obzvlášť potěšujícím zážitkem. Oba bratři totiž o své tvorbě evidentně hodně přemýšlejí a snaží se ji s každou vydanou deskou posouvat někam dál. Kterým směrem to bude tentokrát se dozvíme už za pár dní, leccos ale už naznačily dvě ukázky vypuštěné labelem Western Vinyl, kde album Split Stones vychází.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Magazín Full Moon oslaví jedenácté narozeniny!

redakce 07.10.2021

Narozeninová oslava proběhne za účasti křehké slowcoreové dvojice Kalle, výjimečné fúze taneční elektroniky, jazzu a trip hopu v podání Autumnist ze Slovenska a sugestivního lomozu bělehradských Repetitor.

Ukrutní Uniform přiváží momenty naděje

redakce 30.09.2021

Nekompromisně ukrutná formace Uniform se po dlouhých čtyřech letech vrací do Prahy.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Full Moon Forum konečně křtí

redakce 14.09.2021

Po delší koncertní odmlce můžeme konečně pokřtít desky, které jsme pod hlavičkou Full Moon Forum vydali.

Full Moon #125 na Spotify

redakce 12.09.2021

Zářijový Full Moon věnovaný nejen ruské hudební scéně představujeme v playlistu, jak jinak.

Mooncloud #61: Dead Janitor

redakce 31.08.2021

Kde bere inspiraci slovenský producent Dead Janitor pro svou polyrytmickou elektroniku?

Full Moon #125: Pod ruskou vlajkou

redakce 25.08.2021

Aktuální ruská hudební scéna je mimořádně pestrá, rozsáhlá a autentická. Zářijový Full Moon pod ruskou vlajkou.

Mooncloud #62: Rest in Haste

redakce 01.08.2021

O životě a díle jsme si povídali ve Vstupní prohlídce, je čas se podívat i na jejich hudební radosti.

Letní kolekce Full Moonu

redakce 22.07.2021

Doplňujeme měsíční nabídku. Sekta dokonalé hudby? Obviously we're not golfers!

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce 15.07.2021

Káva Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace