Zprávy / Pozvánky

Ethno Service, NMA

Ethno Service, NMA

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2022

Ethno Service je projekt dvou pražských producentů GWD a Parle G. Jejich společné album s názvem NMA vychází 27. května 2022 v limitované edici na dlouhohrající kazetě a na všech digitálních a streamingových platformách.

V pořadí sedmá dlouhohrající kazeta multižánrového hudebního vydavatelství LBD sounds je výsledkem několikaleté studiové spolupráce obou autorů, obohacené zkušenostmi z živých vystoupení (např. na Lunchmeat festivalu). Přináší jejich vlastní autorský rukopis, jako jsou experimentální zvukové aranže s nezaměnitelnou atmosférou, hutné perkuse a pomalé zlomené rytmy. Šest originálních kompozic doplňují dva remixy. První, od stálice pražské elektronické scény Exhausted Modern pod jeho novým pseudonymem Oblaka, se nese v duchu nestárnoucího vlivu jungle & drum’n’bassu. Druhý vznikl pod rukama zvukové voodoo čarodějky Lucie Štěpánkové alias Avsluta, původem z Čech, momentálně působící v Londýně, a uzavírá celé mini album remixem s astrálně uvolněnou atmosférou. Celý projekt neustále balancuje na hranici mezi poslechovou a taneční formou elektronické muziky a zůstává jen na posluchači, která z variant je mu bližší.

V sobotu 28. května se uskuteční celovečerní křest v prostorách Planety Za, pražského klubu Ankali. Na programu je poslech celého alba, živé performance a dj sety.

Info

Ethno Service – NMA (LBD sounds, 2022)
Bandcamp vydavatelství

Živě:
Ethno Service
28. 5. 2022 19:00
Planeta Za, Praha
Fb událost

foto © se svolením Ethno Service

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace