Zprávy / Festivalové

Náruč talentů pro Eurosonic Noorderslag

Náruč talentů pro Eurosonic Noorderslag

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.11.2015

Eurosonic Noorderslag představil před několika týny první výběr umělců, kteří vystoupí na 30. ročníku The European Music Platform. První třicítka interpretů byla vybrána ve spolupráci s členy 27. rozhlasových stanic z 25 zemí v rámci partnerské spolupráce s European Broadcasting Union (EBU) a nedávno se rozrostla o další talenty. K dnešnímu dni organizátoři přidávají dalších 43 nových jmen.

Line-up Eurosonicu nově rozšiřují:
And the golden choir... (de), Better Person (de/pl), Blaue Blume (dk), Blossoms (uk), Branko (pt), Broken Back (fr), DeWolff (nl), Erik and the Worldly Savages (rs), FEWS (se), Fjaak (de), FùGù MANGO (be), Graham Candy (de), Grandbrothers (de), Guadalupe Plata (es), Hasta (no), Ingrid Lukas (ee), Jeanne Added (fr), Jesper Munk (de), Jodie Abacus (uk), Jones (uk), Kid Simius (de), Lowly (dk), Mantar (de), Marc O'Reilly (ie), Ninos du Brasil (it), Núria Graham (es), Pleasure Beach (ie), Populous (it), Rat Boy (uk), Sara Hartman (de), Steve'N'Seagulls (fi), Svavar Knútur (is), The Deaf (nl), The Jacques (uk), Town of Saints (nl), wrongonyou (it) a Yung (dk).


Minulý víkend byly navíc potvrzeny:
A O S O O N (uk), Astrid S (no), Briqueville (be), Brodka (pl), Chloe Martini (pl), Ciaran Lavery (ie), dePresno (no), Fai Baba (ch), Forever Pavot (fr), HÆLOS (uk), HONNE (uk), INHEAVEN (uk), Jain (fr), Josefin Öhrn + The Liberation (se), Kenton Slash Demon (dk), Kontinuum (is), Liss (dk), Mugwump (be), My Baby (nl), Oaktree (be), POSTAAL (fr/uk), Samm Henshaw (uk), Sarah P (gr), The Young Folk (ie), Vant (uk), Whilk & Misky (uk).

Nově potvrzená holandská jména pro Noorderslag:
Birth of Joy, Keljet, Klyne, Rondé, The Brahms, Charl Delemarre, Gerson Main, Lucas Hamming, Oij, The Brahms, Mandrake's Monster a Zitakula.

I v roce 2016 se akce zaměří na spolupráci s projektem Central European Talent Exchange Programme (CEETEP). Eurosonic Noorderslag spolu s organizátory festivalů Sziget a Exit Festival, nadále podporují expanzi talentů ze střední a východní Evropy. Na vyhledávání zajímavých jmen se dále podílí i festivaly Fruzsina Szép (HU/DE), Open'er Festival (PL), Pohoda (SK), Waves Bratislava (SK), Talinn Music Week (EE) a Guna Zuika (LV).

Info

Eurosonic Noorderslag 2016
13. - 16. 1. 2016

www.facebook.com/eurosonicnoorderslagfestival
www.eurosonic-noorderslag.nl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alternativa oznamuje termín festivalu i kurátory

redakce 01.04.2020

Hluk, intimita, chaos i minimalismus. To letos nabídne Alternativa, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby ve veškeré její mnohovrstevnosti.

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.

Sharpe 2020 ohlašuje další jména

redakce 09.03.2020

Kromě hudebních setů potvrdil účast na konferetci i Kevin Cole, šéfdramaturg amerického rádia a platformy KEXP.