Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag cílí na Dánsko

Eurosonic Noorderslag cílí na Dánsko

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.01.2018

Každý rok představuje Eurosonic Noorderslag jinou zemi a její nejrozmanitější hudební talenty. Letos se pozornost festivalu zaměří na Dánsko. Robert Meijerink k tomu říká: "V minulosti Eurosonicu jsem byli ohromeni a překvapeni kvalitou dánských interpretů. Spousta z nich dělá skvělou muzku a je známá po celém světě. Myslím, že dánská hudební scéna neustále vzkvétá a to je nejlepší důvod, proč letos cílíme právě na Dánsko." Dánská exportní kancelář MXD pak dodává: "Dánsko podporuje festival již od samého začátku, takže je nám nesmírným potěšením, že jsme hlavní zemí ročníku 2018."


Dánskou scénu tak budou reprezentovat art post-punkoví Iceage, kteří svou poslední řadovku Plowing Into the Field of Love vydali již v roce 2014, nebo "black metalová modelka" Myrkur vyvolávající mnohé žánrové kontroverze. Jednou z hlavních hvězd hudebního programu bude bezesporu brazilská rodačka Dillon, českou scénu pak zastoupí Never Sol nebo Zagami Jericho.


Také letos budou rozdány The European Border Breakers Awards. Ceny EBBA jsou každoročně udíleny desítce interpretů a hudebníků, bez ohledu na fakt, jestli jde o zavedená jména nebo úplné nováčky. Organizace Noorderslag Foundation ve spolupráci s Evropskou komisí se tím snaží podpořit a propagovat evropskou populární hudbu. Vítězi ocenení se v minulosti stali kupříkladu Adele, ZAZ, Lykke Li, Damien Rice nebo Mumford & Sons.

Info

Eurosonic Noorderslag 2018
17. - 20. 1. 2018
Groningen, Nizozemí

www.facebook.com/events/196870350780845
www.facebook.com/esnsfestival
www.eurosonic-noorderslag.nl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace