Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag tentokrát celoevropský

Eurosonic Noorderslag tentokrát celoevropský

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.05.2020

Eurosonic Noorderslag je nejprestižnější evropskou hudební přehlídkou a konferencí, která každým rokem vyzdvihuje jednu ze zemí, aby ukázala největší talenty dané hudební scény. Pětatřicáté vydání akce, které se uskuteční v termínu od 13. do 16. ledna 2021, však reaguje na aktuální situaci s dopadem pandemie koronaviru na hudební průmysl a rozhodlo se zaměřit na celou Evropu, aby znovu zdůraznilo význam evropské hudby.

Jak všichni víme, hudební průmysl byl aktuální situací extrémně zasažen. Festivalové i klubové koncerty byly zrušeny a umělci, kteří uspěli během ESNS 2020, nemohou získat všechny výhody, které jim prostřednictvím ETEP náleží. Řada hudebníků a hudebních profesionálů přichází o velkou část příjmů, někteří dokonce o veškerý příjem. Každoročním posláním ESNS je stimulovat a podporovat oběh evropské hudby na evropském kontinentu i mimo něj. A to je aktuálně důležitější než kdy dříve.

„ESNS pozorně sleduje vývoj situace a ať už lednové vydání naší akce proběhne v jakékoliv podobě, po všech bezprecedentních překážkách může přispět k opětovnému rozvoji evropského hudebního průmyslu. Díky nedávným událostem, které máme všichni v čerstvé paměti, nově nabytým zkušenostem, poznatkům i výzvám, chce ESNS přispět k budování nové budoucnosti co nejvíce konstruktivně,“ píší ve svém prohlášení pořadatelé. ESNS zároveň vyzývá evropské umělce, aby se přihlásili do nového ročníku. Přihlášky lze podávat do 1. září 2020 prostřednictvím formuláře na webové stránce festivalu.

Info

Eurosonic Noorderslag 2021
13.-16. 1. 2021
Groningen, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.

Mezinárodní festival krátkých filmů v Brně

redakce 08.09.2020

Jeden z nejstarších filmových festivalů v České republice nese podtitul Uprostřed ničeho / The Middle of Nowhere. Brno16.

Alternativa oznamuje poslední jména v čele s Holly Herndon

redakce 07.09.2020

Oceňovaná americká producentka pracující s umělou inteligencí v Česku vystoupí vůbec poprvé s oceňovaným albem a show Proto.