Zprávy / Festivalové

Eurosonic rozšiřuje program

Eurosonic rozšiřuje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.11.2022

Mezinárodní showcase festival Eurosonic Noorderslag do svého lineupu přidal hned 139 nových jmen. K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout, tak přibili účast také Hentai Corporation, experimentální hudebnice Adela Mede nebo formace 52 Hertz Whale, která vydala v letošním roce desku Present Sense Impression pod hlavičkou *Full Moon Forum a Weltschmerzen.

Festival představí také francouzského popového zpěváka Aime Simoneho, ukrajinskou rapperku Alina Pash, islandskou pianistku Eydís Evensen, rakouskou zpěvačku Florence Arman, řeckého Sinatru Johnnyho Labellea, postpunkovou formaci Keg. Až z Faerských ostrovů pak dorazí country duo Kóboykex! Vystoupí i elektronické duo Lander & Adriaan, hyperpopová hvězda Namasenda, dánský ambientní tandem Svaneborg Kardyb nebo roztodivný kolektiv QuinzeQuinze. Letošní ročník bude rozmanitý jako vždy. A nechybět bude smaozřejmě ani konferenční část.

Info

ESNS 2023
18.–21. 1. 2022
web festivalu

foto © Alina Pash

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace