Zprávy / Pozvánky

Euzen přiverou alternativní pop s nordickým akcentem

Euzen přiverou alternativní pop s nordickým akcentem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.02.2015

Dánská formace Euzen se po české premiéře na Colours of Ostrava v roce 2012 vrací na samostatný klubový koncert do pražského Paláce Akropolis. Uhrančivá severská artrocková symfonie s podmanivým hlasem zpěvačky Marie Franz.


Euzen hrají alternativní pop s jasným nordickým tónem. Kapela se inspiruje mnoha styly včetně klasické hudby, rocku, elektroniky a folku. Muzika je avantgardní a experimentální s jedinečnou bohatostí detailů, ale vždy s jasným zaměřením na silnou melodii. Podmanivá je především kombinace živých nástrojů a elektroniky. Euzen je kapela zběhlá v živém hraní, jejich oddanost inovativním beatům, přitažlivým melodiím a elektronické zvukové paletě je zřejmá na každé show. Tento kvintet si vydobyl jméno na alternativní hudební scéně v Evropě díky dvěma kritiky chváleným albům a mnoha koncertům během poslední pěti let. Kapela, mimo jiné, hrála na Wave Gotic Treffen, Rudolstadt TFF, Fusion Festival, Colours of Ostrava, Castlefest, SPOT festival, Movement Festival and Day of the City.


O tom, jakou sílu má tenhle hlas a jací jsou dánové hudební chameleoni, se můžete přesvědčit již 22. února ve zmíněném Paláci Akropolis, kam přijedou v rámci aktuálního Metamorph Release Tour.

Info

Euzen (dk)
Support: Dora Bondy
22. 2. 2015 19:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 140,- v předprodeji / 190,- na místě

www.facebook.com/events/1531544323783271
www.facebook.com/euzeniverse
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace