Zprávy / Nové desky

Exotický zvuk Fallgrapp na turné

Exotický zvuk Fallgrapp na turné

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.04.2017

Najviac cien získaných na jednom ročníku Radio_Head Awards. To je prvenstvo, ktoré už tretí rok drží kapela Fallgrapp. S debutovým albumom Rieka (2014) a singlom Vlasy formácia premenila na víťazstvo štyri z piatich nominácií. Očakávania od druhého albumu V Hmle sú preto vysoké. Vychádza práve teraz, volá sa V hmle a prináša hudobné dobrodružstvo aj zaujímavých hostí.


Necelé tri týždne po vydaní albumu vyrazí Fallgrapp v plnej osemčlennej zostave na turné po desiatich mestách na Slovensku aj v Česku. Prvý koncert a krst sa uskutoční 7. apríla v Piano Clube v Trenčíne, ďalšie budú nasledovať v Žiline, Prešove, Košiciach, Nitre, Bratislave, Banskej Bystrici, Brne, Prahe a napokon 27. mája v Kremnici. Na celom turné sa po boku Fallgrapp predstaví aj česká formácia Himalayan Dalai Lama a vo vybraných mestách zahrajú svoje dídžejské sety FVLCRVM a Petijee. Zoznam hostí však ešte nie je finálny, kapela sľubuje ďalšie prekvapenia.

Info

Fallgrapp - V Hmle (Gergaz, 2017)
www.gergaz.bandcamp.com/album/v-hmle

Turné Fallgrapp + Himalayan Dalai Lama:
7. 4. - Trenčín, Piano Club + FVLCRVM
8. 4. - Žilina, Stanica + FVLCRVM
5. 5. - Prešov, Christiania + Petijee
6. 5. - Košice, Tabačka
12. 5. - Nitra, A cafe
18. 5. - Bratislava, MMC
19. 5. - Banská Bystrica, Záhrada - Centrum nezávislej kultúry
25. 5. - Brno, Fléda + FVLCRVM
26. 5. - Praha, Kino Aero
27. 5. - Kremnica, Akropola

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Kaščák v novém projektu Drť

redakce 09.12.2019

Mišo Kaščák jako generál StB v novém projektu Mira Tótha Drť. Vydání debutového alba je plánováno na začátek příštího roku.

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.