Zprávy / Nové desky

Fall From Everest s druhým singlem

Fall From Everest s druhým singlem

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.08.2020

Electro/metalcoreoví Fall From Everest z Prahy stupňují napětí před vydáním debutové desky St. Nightmare’s Day. Po úvodním melancholickém singlu k. přichází čtveřice s výbušnou a přímočarou skladbou Gasoline, Ready!, kterou fanoušci měli možnost slyšet již na koncertě v Divadle Archa, kde dokonce proběhlo premiérové promítání videoklipu k této skladbě.

“Mám dost toho tvýho útlaku! Ať se děje, co se děje, přežiju ho!” To je hlavním posláním skladby Gasoline, Ready! Ať už se jedná o politický útisk nebo “obyčejnou” šikanu, pohár trpělivosti už přetekl. “Zapálíš mě a necháš mě tady ležet v plamenech? Zvládnu to, jsem totiž z kamene,” vykřikují sborově Fall From Everest. Vzdor a rezistence jsou rovněž tématem samotného videoklipu Gasoline, Ready!, jehož produkci tentokrát kapela svěřila do režijních rukou zkušeného tvůrce a frontmana kapely Severals v jedné osobě Dominika Fencla. Za produkční i herecké asistence celého týmu pomocníků vznikl klip s hororovou sektářskou atmosférou. Specifické prostředí zdánlivě opuštěného rozbořeného domu perfektně dotváří masky z dílny Kláry Žemličkové, které umělkyně vytvořila přímo na míru příběhu.

Dlouho připravované album St. Nightmare’s Day, které si od 13. září budou moct užít nejen příznivci posthardcoru, ema nebo metalcoru, natáčela kapela s Pavlem Chyškou v Dark Deer Audio. Úzkostná a melancholická deska je protkaná desítkami vzájemných textových i instrumentálních referencí.

vstupní prohlídka kapely zde

Info

Fall From Everest
web kapely

foto © Eliška Sedláčková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hotel Blázen představuje Krajina Ró

redakce 28.09.2020

Svou identitu po tajemném jarním vstupu na hudební scénu odhalila Krajina Ró. Vznik kapely inicioval kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec.

Vinylová reedícia Nové mapy ticha Deža Ursinyho a Ivana Štrpky

redakce 27.09.2020

V roku 2020 prichádza album vo vylepšenej zvukovej kvalite po starostlivom remasteringu pôvodnej nahrávky, spolu s priloženými textami skladieb.

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Člověk krve V kuchyni

redakce 15.09.2020

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství.

Science Killer vydávají desku u Kabinet Records

redakce 14.09.2020

Na nové desce najdeme sedm houpavých písní s drsným garážovým nádechem a klasickou psychedelií, kterou u kapely dobře znáte.

Nový objav Michalides vydáva debutové EP

redakce 14.09.2020

Spevák, hudobník a producent **Michalides** je najnovším prírastkom domáceho labelu Gergaz.

Jan Fic aneb westernový příběh s bluesovým hrdinou a otevřeným koncem

redakce 12.09.2020

Novinka je druhou řadovou nahrávkou originálního písničkáře po vstupu na jeho sólovou dráhu a daleko blíže než k bluesrocku má k indie folku.

Živé kvety vydávajú po roku ďalší album

redakce 10.09.2020

Ukázalo sa, že výber odkrýva úplne nový príbeh Živých kvetov a ukazuje radostnejšiu tvár skupiny.

Budoár staré dámy nechává ožívat Kostřičky

redakce 09.09.2020

Deska je plná silných obrazotvorných textů a ať už braných z jeho vydaných sbírek a postmoderně variovaných, či napsaných přímo pro Budoár.

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

redakce 06.09.2020

Dvojica českých hudobníkov JeN Hovorka & Marek Urbánek zaznamenala svoju nadžánrovú improvizovanú tvorbu na spoločnej nahrávke.