Zprávy / Pozvánky

Famufest a nejlepší studentské filmy

Famufest a nejlepší studentské filmy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.11.2015

Letošní festival studentů FAMU proběhne ve dnech 18. - 22. listopadu na Letné. Program obohatí i noční koncerty nebo diskuse. Hlavními záchytnými body pro návštěvníky budou Bio Oko, The Chemistry Gallery a AVU.

Do 32. ročníku Famufestu se přihlásilo 95 filmů. Z nich předporota vybrala celkem 18 snímků, které jsou nominovány v devíti soutěžních kategoriích. Nejvíce nominací sesbíral debutový film David režiséra Jana Těšitele, který si vysloužil velkou pozornost již na karlovarském festivalu. "O dětech se říká, že jsou solí země. Tak uvidíme, s čím mladí filmaři přijdou," říká Jiří Bartoška, který letos zasedne v hlavní porotě. V rozhodování jej doplní například slovenský kameraman Martin Štrba, mělec Marek Ther nebo francouzský filmový kritik Pierre-Simon Gutman.


Program festivalu netvoří pouze projekce soutěžních a nesoutěžních snímků, ale také večerní koncerty, diskuse či dvě doprovodné výstavy. Vůbec poprvé v historii festivalu organizátoři otevřeli dveře celé FAMU, a návštěvníci se tak mohou těšit na výstavu fotografií nebo expozici experimentální tvorby katedry CAS (Centrum audiovizuálních studií). Jako hlavní host festivalu přijede Guillaume Nicloux. Uznávaný francouzský filmař bude mít veřejnou Masterclass, tedy přednášku formou rozhovoru o tvorbě v evropském filmovém kontextu. Kromě toho uvede v české premiéře svůj nový film Valley of Love, který letos soutěžil o Zlatou palmu v Cannes. Mezinárodní atmosféru podtrhnou i studenti z evropských filmových škol a další pozvaní hosté.

Organizátoři již zveřejnili program na facebookových stránkách festivalu. Pro návštěvníky je připravený speciální Festival pass za 150 Kč, který umožní vstup na libovolné filmy, noční koncerty i doprovodný program a navíc poskytne nejrůznější slevy ve vybraných letenských podnicích. Tento pass lze od 11. listopadu zakoupit na pokladně v Bio Oko.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace