Zprávy / Festivalové

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.11.2016

Třicátý třetí ročník festivalu studentských filmů FAMUFEST se nezadržitelně blíží! Letos proběhne ve dnech 23. - 27. listopadu na pražské Letné v kině Bio Oko, Café Jedna a také ve Studiu Hrdinů - krásném podzemním divadle Veletržního paláce. Právě tam se mimo tradiční projekce filmů z FAMU mohou návštěvníci těšit i na bohatý hudební program plný zajímavých koncertů a DJ setů.

Jedním z vrcholů doprovodného programu festivalu se zajisté stane čtvrteční koncert dua polských elektronických producentů RYSY. Wojtek Urbański a Łukasz Stachurko vytváří inovativní taneční hudbu se kterou doslova pokořili Polsko a vystoupili na prestižních festivalech Off a Tauron Nowa Muzyka. „Polská hudební scéna je na vzestupu a důkazem je i čím dál vyšší koncentrace polských interpretů na českých a evropských festivalech. Jsme proto rádi, že můžeme na FAMUFESTu přivítat RYSY, kteří se v Čechách představí úplně poprvé, a to s živě zpracovávanými vizuály, na které bude Praha dlouho vzpomínat,“ dodává hudební dramaturg festivalu David Čajčík. RYSY potěší návštěvníky i vyhlášeným DJ setem.


Další velkým lákadlem je speciální projekce animovaného francouzského snímku Divoká planeta z roku 1973. Živý soundtrack k nápaditému sci-fi, které vyhrálo několik cen, složený speciálně pro tuto příležitost vznikl pod taktovkou elektronického mága a výherce ceny Vinyla za loňský rok Aid Kida. Ten se pro tento projekt spojil s producentem Tomášem Havlenem (post-hudba, Murder Bear Doug), violoncellistkou Terezií Kovalovou (Calm Season) a pianistou Jiřím Libanským (Floex). Aid Kid festival uzavře i svým DJ setem, naopak o pořádně roztancovanou otvíračku se postarají Midi Lidi. Od roku 2007 vydalo toto známé elektronické uskupení čtyři ceněná alba a podíleli se na nespočtu filmových soundtracků. Jejich nedávno vydaná deska Give masterpiece a chance zahájila novou éru kapely, v níž se dostane na více živých nástrojů, a beznadějně vyprodaný křest v MeetFactory naznačuje, že o její zářnou budoucnost se bát nemusíme.

Slovensko bude mít v programu hned tři zástupce. Elektronická scéna sousedů plodí velké objevy a jedním z nich je i sourozenecké duo Bulp. Pohlcující basové linky obeplouvají tajemný dívčí vokál, který už si podmanil nejen publikum letošního ročníku festivalu Pohoda. Trenčínské letiště moc dobře zná také producent juke-bassového ražení Jimmy Pé, zakladatel progresivního vydavatelství Gergaz, který se spolu s žánrově spřízněným, byť více hip-hopem ovlivněným FVLCRVM postarají o to, aby zábava vydržela do ranních hodin. Tak jako tomu dělají na nespočtu parties bratislavské i zahraniční scény nebo producenty jako Hudson Mohawke, Four Tet nebo Thundercat.Nejsou to však jen známá jména, která tvoří program FAMUFESTu. Představí se také finalisté soutěže Radia Wave Startér: synthpopoví Orient a post-punková Introspekce. Těšit se můžete na páteční AMU Night, v rámci níž vystoupí celkem osm různorodých projektů od studentů AMU. Feministicko-anarchistický rap Potmě, rurální pop Johuš Matuš nebo elektronický pop HOLY Live dotvoří mozaiku studentské tvořivosti na profesionální úrovni. A to zdaleka není vše. Kompletní program téměř dvaceti hudebních vystoupení naleznete na stránkách festivalu nebo na Facebooku.

Info

FAMUFEST
23.11.-27.11.2016

Studio Hrdinů, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejní síti GoOut.cz za cenu 150 Kč (platí na celý festival) nebo na místě za 200 Kč.

www.goout.net/cs/listky/famufest/ars/

www.facebook.com/events/335258653501817/
www.famufest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Meeting Brno otevře témata spojená s minulostí

redakce 14.07.2020

Pátý ročník festivalu se v důsledku pandemie koronaviru uskuteční výjimečně „na pokračování“, začíná už přístí týden.

Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo

redakce 14.07.2020

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival Colour Meeting. Pod středověkými hradbami v Poličce.

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.