Zprávy / Festivalové

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.11.2016

Třicátý třetí ročník festivalu studentských filmů FAMUFEST se nezadržitelně blíží! Letos proběhne ve dnech 23. - 27. listopadu na pražské Letné v kině Bio Oko, Café Jedna a také ve Studiu Hrdinů - krásném podzemním divadle Veletržního paláce. Právě tam se mimo tradiční projekce filmů z FAMU mohou návštěvníci těšit i na bohatý hudební program plný zajímavých koncertů a DJ setů.

Jedním z vrcholů doprovodného programu festivalu se zajisté stane čtvrteční koncert dua polských elektronických producentů RYSY. Wojtek Urbański a Łukasz Stachurko vytváří inovativní taneční hudbu se kterou doslova pokořili Polsko a vystoupili na prestižních festivalech Off a Tauron Nowa Muzyka. „Polská hudební scéna je na vzestupu a důkazem je i čím dál vyšší koncentrace polských interpretů na českých a evropských festivalech. Jsme proto rádi, že můžeme na FAMUFESTu přivítat RYSY, kteří se v Čechách představí úplně poprvé, a to s živě zpracovávanými vizuály, na které bude Praha dlouho vzpomínat,“ dodává hudební dramaturg festivalu David Čajčík. RYSY potěší návštěvníky i vyhlášeným DJ setem.


Další velkým lákadlem je speciální projekce animovaného francouzského snímku Divoká planeta z roku 1973. Živý soundtrack k nápaditému sci-fi, které vyhrálo několik cen, složený speciálně pro tuto příležitost vznikl pod taktovkou elektronického mága a výherce ceny Vinyla za loňský rok Aid Kida. Ten se pro tento projekt spojil s producentem Tomášem Havlenem (post-hudba, Murder Bear Doug), violoncellistkou Terezií Kovalovou (Calm Season) a pianistou Jiřím Libanským (Floex). Aid Kid festival uzavře i svým DJ setem, naopak o pořádně roztancovanou otvíračku se postarají Midi Lidi. Od roku 2007 vydalo toto známé elektronické uskupení čtyři ceněná alba a podíleli se na nespočtu filmových soundtracků. Jejich nedávno vydaná deska Give masterpiece a chance zahájila novou éru kapely, v níž se dostane na více živých nástrojů, a beznadějně vyprodaný křest v MeetFactory naznačuje, že o její zářnou budoucnost se bát nemusíme.

Slovensko bude mít v programu hned tři zástupce. Elektronická scéna sousedů plodí velké objevy a jedním z nich je i sourozenecké duo Bulp. Pohlcující basové linky obeplouvají tajemný dívčí vokál, který už si podmanil nejen publikum letošního ročníku festivalu Pohoda. Trenčínské letiště moc dobře zná také producent juke-bassového ražení Jimmy Pé, zakladatel progresivního vydavatelství Gergaz, který se spolu s žánrově spřízněným, byť více hip-hopem ovlivněným FVLCRVM postarají o to, aby zábava vydržela do ranních hodin. Tak jako tomu dělají na nespočtu parties bratislavské i zahraniční scény nebo producenty jako Hudson Mohawke, Four Tet nebo Thundercat.Nejsou to však jen známá jména, která tvoří program FAMUFESTu. Představí se také finalisté soutěže Radia Wave Startér: synthpopoví Orient a post-punková Introspekce. Těšit se můžete na páteční AMU Night, v rámci níž vystoupí celkem osm různorodých projektů od studentů AMU. Feministicko-anarchistický rap Potmě, rurální pop Johuš Matuš nebo elektronický pop HOLY Live dotvoří mozaiku studentské tvořivosti na profesionální úrovni. A to zdaleka není vše. Kompletní program téměř dvaceti hudebních vystoupení naleznete na stránkách festivalu nebo na Facebooku.

Info

FAMUFEST
23.11.-27.11.2016

Studio Hrdinů, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejní síti GoOut.cz za cenu 150 Kč (platí na celý festival) nebo na místě za 200 Kč.

www.goout.net/cs/listky/famufest/ars/

www.facebook.com/events/335258653501817/
www.famufest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Boskovic přijedou Květy, Kafka Band, Mucha a desítky dalších

redakce 21.01.2020

K právě oznámeným patří kapela Květy, která zde oslaví dvacet let, Kafka Band, Mucha, Povodí Ohře a spousta dalších.

Lykke Li dorazí na Pohodu

redakce 20.01.2020

O účast švédské skladatelky, modelky a zpěvačky Lykke Li se pořadatelé slovenského festivalu Pohoda snažili prakticky celou uplynulou dekádu.

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.