Zprávy / Festivalové

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.11.2016

Třicátý třetí ročník festivalu studentských filmů FAMUFEST se nezadržitelně blíží! Letos proběhne ve dnech 23. - 27. listopadu na pražské Letné v kině Bio Oko, Café Jedna a také ve Studiu Hrdinů - krásném podzemním divadle Veletržního paláce. Právě tam se mimo tradiční projekce filmů z FAMU mohou návštěvníci těšit i na bohatý hudební program plný zajímavých koncertů a DJ setů.

Jedním z vrcholů doprovodného programu festivalu se zajisté stane čtvrteční koncert dua polských elektronických producentů RYSY. Wojtek Urbański a Łukasz Stachurko vytváří inovativní taneční hudbu se kterou doslova pokořili Polsko a vystoupili na prestižních festivalech Off a Tauron Nowa Muzyka. „Polská hudební scéna je na vzestupu a důkazem je i čím dál vyšší koncentrace polských interpretů na českých a evropských festivalech. Jsme proto rádi, že můžeme na FAMUFESTu přivítat RYSY, kteří se v Čechách představí úplně poprvé, a to s živě zpracovávanými vizuály, na které bude Praha dlouho vzpomínat,“ dodává hudební dramaturg festivalu David Čajčík. RYSY potěší návštěvníky i vyhlášeným DJ setem.


Další velkým lákadlem je speciální projekce animovaného francouzského snímku Divoká planeta z roku 1973. Živý soundtrack k nápaditému sci-fi, které vyhrálo několik cen, složený speciálně pro tuto příležitost vznikl pod taktovkou elektronického mága a výherce ceny Vinyla za loňský rok Aid Kida. Ten se pro tento projekt spojil s producentem Tomášem Havlenem (post-hudba, Murder Bear Doug), violoncellistkou Terezií Kovalovou (Calm Season) a pianistou Jiřím Libanským (Floex). Aid Kid festival uzavře i svým DJ setem, naopak o pořádně roztancovanou otvíračku se postarají Midi Lidi. Od roku 2007 vydalo toto známé elektronické uskupení čtyři ceněná alba a podíleli se na nespočtu filmových soundtracků. Jejich nedávno vydaná deska Give masterpiece a chance zahájila novou éru kapely, v níž se dostane na více živých nástrojů, a beznadějně vyprodaný křest v MeetFactory naznačuje, že o její zářnou budoucnost se bát nemusíme.

Slovensko bude mít v programu hned tři zástupce. Elektronická scéna sousedů plodí velké objevy a jedním z nich je i sourozenecké duo Bulp. Pohlcující basové linky obeplouvají tajemný dívčí vokál, který už si podmanil nejen publikum letošního ročníku festivalu Pohoda. Trenčínské letiště moc dobře zná také producent juke-bassového ražení Jimmy Pé, zakladatel progresivního vydavatelství Gergaz, který se spolu s žánrově spřízněným, byť více hip-hopem ovlivněným FVLCRVM postarají o to, aby zábava vydržela do ranních hodin. Tak jako tomu dělají na nespočtu parties bratislavské i zahraniční scény nebo producenty jako Hudson Mohawke, Four Tet nebo Thundercat.Nejsou to však jen známá jména, která tvoří program FAMUFESTu. Představí se také finalisté soutěže Radia Wave Startér: synthpopoví Orient a post-punková Introspekce. Těšit se můžete na páteční AMU Night, v rámci níž vystoupí celkem osm různorodých projektů od studentů AMU. Feministicko-anarchistický rap Potmě, rurální pop Johuš Matuš nebo elektronický pop HOLY Live dotvoří mozaiku studentské tvořivosti na profesionální úrovni. A to zdaleka není vše. Kompletní program téměř dvaceti hudebních vystoupení naleznete na stránkách festivalu nebo na Facebooku.

Info

FAMUFEST
23.11.-27.11.2016

Studio Hrdinů, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejní síti GoOut.cz za cenu 150 Kč (platí na celý festival) nebo na místě za 200 Kč.

www.goout.net/cs/listky/famufest/ars/

www.facebook.com/events/335258653501817/
www.famufest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alternativa oznamuje termín festivalu i kurátory

redakce 01.04.2020

Hluk, intimita, chaos i minimalismus. To letos nabídne Alternativa, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby ve veškeré její mnohovrstevnosti.

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.

Sharpe 2020 ohlašuje další jména

redakce 09.03.2020

Kromě hudebních setů potvrdil účast na konferetci i Kevin Cole, šéfdramaturg amerického rádia a platformy KEXP.