Zprávy / Festivalové

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

FAMUFEST odhaluje bohatý hudební program!

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.11.2016

Třicátý třetí ročník festivalu studentských filmů FAMUFEST se nezadržitelně blíží! Letos proběhne ve dnech 23. - 27. listopadu na pražské Letné v kině Bio Oko, Café Jedna a také ve Studiu Hrdinů - krásném podzemním divadle Veletržního paláce. Právě tam se mimo tradiční projekce filmů z FAMU mohou návštěvníci těšit i na bohatý hudební program plný zajímavých koncertů a DJ setů.

Jedním z vrcholů doprovodného programu festivalu se zajisté stane čtvrteční koncert dua polských elektronických producentů RYSY. Wojtek Urbański a Łukasz Stachurko vytváří inovativní taneční hudbu se kterou doslova pokořili Polsko a vystoupili na prestižních festivalech Off a Tauron Nowa Muzyka. „Polská hudební scéna je na vzestupu a důkazem je i čím dál vyšší koncentrace polských interpretů na českých a evropských festivalech. Jsme proto rádi, že můžeme na FAMUFESTu přivítat RYSY, kteří se v Čechách představí úplně poprvé, a to s živě zpracovávanými vizuály, na které bude Praha dlouho vzpomínat,“ dodává hudební dramaturg festivalu David Čajčík. RYSY potěší návštěvníky i vyhlášeným DJ setem.


Další velkým lákadlem je speciální projekce animovaného francouzského snímku Divoká planeta z roku 1973. Živý soundtrack k nápaditému sci-fi, které vyhrálo několik cen, složený speciálně pro tuto příležitost vznikl pod taktovkou elektronického mága a výherce ceny Vinyla za loňský rok Aid Kida. Ten se pro tento projekt spojil s producentem Tomášem Havlenem (post-hudba, Murder Bear Doug), violoncellistkou Terezií Kovalovou (Calm Season) a pianistou Jiřím Libanským (Floex). Aid Kid festival uzavře i svým DJ setem, naopak o pořádně roztancovanou otvíračku se postarají Midi Lidi. Od roku 2007 vydalo toto známé elektronické uskupení čtyři ceněná alba a podíleli se na nespočtu filmových soundtracků. Jejich nedávno vydaná deska Give masterpiece a chance zahájila novou éru kapely, v níž se dostane na více živých nástrojů, a beznadějně vyprodaný křest v MeetFactory naznačuje, že o její zářnou budoucnost se bát nemusíme.

Slovensko bude mít v programu hned tři zástupce. Elektronická scéna sousedů plodí velké objevy a jedním z nich je i sourozenecké duo Bulp. Pohlcující basové linky obeplouvají tajemný dívčí vokál, který už si podmanil nejen publikum letošního ročníku festivalu Pohoda. Trenčínské letiště moc dobře zná také producent juke-bassového ražení Jimmy Pé, zakladatel progresivního vydavatelství Gergaz, který se spolu s žánrově spřízněným, byť více hip-hopem ovlivněným FVLCRVM postarají o to, aby zábava vydržela do ranních hodin. Tak jako tomu dělají na nespočtu parties bratislavské i zahraniční scény nebo producenty jako Hudson Mohawke, Four Tet nebo Thundercat.Nejsou to však jen známá jména, která tvoří program FAMUFESTu. Představí se také finalisté soutěže Radia Wave Startér: synthpopoví Orient a post-punková Introspekce. Těšit se můžete na páteční AMU Night, v rámci níž vystoupí celkem osm různorodých projektů od studentů AMU. Feministicko-anarchistický rap Potmě, rurální pop Johuš Matuš nebo elektronický pop HOLY Live dotvoří mozaiku studentské tvořivosti na profesionální úrovni. A to zdaleka není vše. Kompletní program téměř dvaceti hudebních vystoupení naleznete na stránkách festivalu nebo na Facebooku.

Info

FAMUFEST
23.11.-27.11.2016

Studio Hrdinů, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejní síti GoOut.cz za cenu 150 Kč (platí na celý festival) nebo na místě za 200 Kč.

www.goout.net/cs/listky/famufest/ars/

www.facebook.com/events/335258653501817/
www.famufest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.

5 LITR aneb knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

redakce 11.09.2019

Jádro LITRu tvoří prodejní veletrh, kde se prostřednictvím vlastních stánků představí nezávislí nakladatelé, výtvarníci a umělci.

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

redakce 10.09.2019

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a postrockovým festivalom a jeho 5. ročník sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Hudba a video ruku v ruce: YouTopia

redakce 08.09.2019

Festival pojmenovaný YouTopia připravuje v Trnavě kulturní centrum Malý Berlín, Nádvorie a občanské sdružení Publikum.sk.

Festival Brněnská 16 otevře 60. ročník

redakce 06.09.2019

Programem se tradičně prolíná festivalové motto, které se v letošním 60. roce dotýká různých forem naší budoucnosti.